Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مصاحبه با رهبر حزب کارگر بریتانیا

مصاحبه با رهبر حزب کارگر بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر حزب کارگر بریتانیا: «راه دیگری هم ممکن است.»

آگهی

در جریان نخستین روز از شورای سران اتحادیه اروپا، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، حزب مخالف دولت دیوید کامرون، با اِفی کوتسُکوستا خبرنگار یورونیوز مصاحبه کرد. آقای کوربین برای گفتگو با احزاب چپِ میانه سراسر اروپا در بروکسل حاضر شده است.

یورونیوز: «در بروکسل هستیم با آقای جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا. آقای کوربین، به یورونیوز خوش آمدید. عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا در حال حاضر موضع بحث و گفتگو است، قرار است شهروندان بریتانیا در همه پرسی شرکت کنند. چرا شما می خواهید کشورتان در اتحادیه اروپا باقی بماند، حال آنکه پیش از این آن را غیر دموکراتیک خوانده بودید.»

جرمی کوربین: «من می خواهم شاهد اروپایی دموکراتیک تر باشم، با عدالت اجتماعی بیشتر، عادلانه تر، اما باور ندارم که این با ترک کردن حاصل شود. حزب ما به ماندن در اتحادیه اروپا رای داد، اما باید کماکان برای رسیدن به عدالت اجتماعی بیشتر در اروپا تلاش کرد.»

یورونیوز: «دیوید کامرون هم می خواهد بریتانیا در اتحادیه اروپا بماند، فقط خواهان روابط متفاوتی با آن است. این ها چه تاثیراتی بر کشور خواهد گذاشت؟»

جرمی کوربین: «من خیلی مطمئن نیستم که کامرون به دنبال چیست، چرا که عقبه این ماجرا به مذاکراتی که او اینجا سعی به انجامش دارد بر نمی گردد، بلکه مربوط به بحث های درون حزب محافظه کار است که در آن افراد زیادی نمی خواهند در اتحادیه اروپا باشند، اصلا نمی خواهند هیچ کاری با اروپا داشته باشند. جناح وی در حزب محافظه کار نمی خواهد اروپا را ترک کند اما در اصل خواهان بازار آزاد اروپایی است تا اروپایی با عدالت اجتماعی.»

یورونیوز: «شما از اروپای اجتماعی حرف می زنید، ولی آنچه اکنون در برلین، در پاریس و سایر پایتخت های اروپایی می گذرد، نوعی اتحادیه بازار آزاد است، پس چطور فکر می کنید بریتانیای به رهبری کوربین بتواند این کشورها را به تغییر مسیر قانع کند؟»

جرمی کوربین: «به نظر ما ریاضت اقتصادی گزینه ای سیاسی است، نه اقتصادی. اگر اتحادیه اروپا می خواهد موفق باشد نمی تواند به تهیدست تر کردن فقرا در کشورهای کمتر موفق اروپا ادامه دهد.»

یورونیوز: «به سراغ بحران پناهجویان برویم. نظر شما در مورد پاسخ اروپا به این مشکل چیست؟»

جرمی کوربین: «انسان هایی فرومانده، از جنگ و بدبختی می گریزند، آنها باید در سراسر اروپا تقسیم شوند. به نظرم به آلمان بابت تعداد پناهجویی که پذیرفته باید تبریک گفت. کشور خود من به برنامه اتحادیه اروپا نپیوست، اما در عوض اعلام کرد بیست هزار پناهجو را در طول چهار سال می پذیرد، به طور مستقیم از اردوگاه های لبنان و اردن.»

یورونیوز: «آیا فکر می کنید کشورتان باید در سهمیه بندی اتحادیه اروپا برای اسکان پناهجویان شرکت کند؟»

جرمی کوربین: «بله همینطور است و این نکته را بارها در پارلمان به روشنی گفته ام. مردم عادی گرفتار این بحران هستند. این مردم عادی حق دارند از حمایت و همدلی انسانی همه ما برخوردار شوند.

یورونیوز: «و سؤال آخر: په چشم اندازی برای اروپا متصورید؟»

جرمی کوربین: «ما نمی توانیم بگذاریم زندگی همه مان تحت سلطه بازار آزاد باشد. باید راه دیگری هم باشد، راهِ اشتغال برای همه، همبستگی اجتماعی، موقعیت برای جوانان، شرایط کاری مناسب و عادلانه در سراسر قاره است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست سران اتحادیه اروپا در پایان سالی بحرانی

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟