اسلواکی علیه پذیرش اجباری مهاجران به دادگاه شکایت برده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسلواکی علیه پذیرش اجباری مهاجران به دادگاه شکایت برده است

در حالی که سیل ورود مهاجران و پناهجویان به اروپا ادامه دارد، روبرت فیتسو، نخست وزیر اسلواکی گفته است در مورد سهمیه پذیرش مهاجران دست به اقدام قانونی می زند.

در همین راستا، دولت اسلواکی روز چهارشنبه شکایت خود را علیه کمیسیون اروپا در زمینه پذیرش اجباری مهاجران، در دیوان دادگستری اروپا مطرح کرد. این نخستین شکایت قانونی از طرف یک عضو اتحادیه است که می رود میان اعضای این نهاد منطقه ای شکاف ایجاد کند.

اسلواکی، جمهوری چک، مجارستان و رومانی با سهمیه اجباری پذیرش مهاجرین مخالفت کرده اند، اما اکثریت وزیران کشور اتحادیه در اجلاسشان در ماه سپتامبر به این نظریه رای مثبت دادند. اسلواکی که ناگزیر به پذیرش ۸۰۲ مهاجر شده است، می گوید اگر این افراد بخواهند به آلمان یا کشور دیگری در اتحادیه مهاجرت کنند، دولت این کشور توانایی ممانعت از خروجشان را ندارد. مجارستان هم در نظر دارد سهمیه اجباری پذیرش مهاجر را به چالش بکشد.

تاکنون در سال جاری، ۸۹۰ هزار مهاجر خود را به سواحل اروپا رسانده اند. این چهار برابر تعداد پناهجویان در سال گذشته است. مسئله مدیریت سیل ورود مهاجران، در میان اعضای اتحادیه اروپا شکاف انداخته است.

در ماه سپتامبر، کمیسیون اروپا پیشنهاد کرد که ۱۲۰ هزار تن از مهاجران به اروپا، برطبق یک سهمیه بندی اجباری، در میان ۲۸ کشور عضو تقسیم شوند.