گشایش مجدد مدارس و موسسات آموزشی در بروکسل

گشایش مجدد مدارس و موسسات آموزشی در بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه، به دنبال چهار روز مقررات امنیتی شدید در پایتخت بلژیک، آموزشگاههای بروکسل همراه با برخی ایستگاههای مترو مجددا گشوده شدند. یورونیوز نظر

آگهی

روز چهارشنبه، به دنبال چهار روز مقررات امنیتی شدید در پایتخت بلژیک، آموزشگاههای بروکسل همراه با برخی ایستگاههای مترو مجددا گشوده شدند.

یورونیوز نظر برخی از والدین را جویا شده است. یکی از آنها می گوید: “خیالم راحت است. جایی که پلیس هست، امنیت هم برقرار است.” و دیگری اضافه می کند: “همه جا ساکت است چون اوضاع هنوز خطرناک است.”

دولتهای محلی تدابیر جدیدی برای ایمنی داخل و خارج از ساختمان آموزشگاهها پیشنهاد کرده اند که تعبیه پناهگاههای ویژه از آن جمله است. شهردار سن ژوس، یک محله بروکسل می گوید: “ایجاد یک پناهگاه در داخل آموزشگاهها در صورت حمله، نظر خوبی است، اما این فوریت ندارد. آنچه در حال حاضر مهم است اقدام برای حفاظت کودکان و خانواده هایشان است.”

در حالی که بروکسل همچنان در حالت فوق العاده بسر می برد، برخی معتقدند که بازگشایی مراکز آموزشی تصمیم درستی نبوده است.

زکیه خطابی، نماینده حزب سبز از جناح مخالف دولت در پارلمان بلژیک گفت: “وضعیت امنیتی فوق العاده همچنان تا روز دوشنبه هفته آینده به قوت خود باقی خواهد ماند. باید علت آنرا برای مردم شرح دهیم. اما نخست وزیر ضمن دادن حداکثر هشدارهای امنیتی، دستور گشایش آموزشگاهها را داده است. این اطلاعات ضد و نقیض است.”

در این میان، تروریستی که گفته می شود یکی از عاملان حملات پاریس بوده است، همچنان در بلژیک متواری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد