Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتباط منطقه «مولن بک» در بلژیک با حملات تروریستی پاریس

ارتباط منطقه «مولن بک» در بلژیک با حملات تروریستی پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منطقه «مولن بک» در پایتخت بلژیک بار دیگر توجه بین المللی را بخود جلب کرده است. اکثر بازداشت شدگان مرتبط به حملات پاریس در این محل دستگیر شده اند. این

آگهی

منطقه «مولن بک» در پایتخت بلژیک بار دیگر توجه بین المللی را بخود جلب کرده است. اکثر بازداشت شدگان مرتبط به حملات پاریس در این محل دستگیر شده اند. این نخستین بار نیست که نام یکی از فقیرترین محلات بروکسل با تروریسم اسلامی مرتبط می شود. بسیاری از مبارزان جهادگرای اسلامی که به سوریه رفته اند از این محلات بوده اند.

یکی از ساکنان می گوید: «چیزی که اتفاق افتاده خیلی خیلی جدی است. ما اصلا خوشحال نیستیم چرا که شما مردم را در اینجا نمی شناسید و نمی دانید چکار می کنند. وقتی این چیزها را می شنویم شوکه می شویم. وقتی کسی را در کنارتان در این محله می بینید به خودتان می گویید وای او چه کار خواهد کرد و چه اتفاقی خواهد افتاد.»

هنگام ظهر، مقامات دولتی مراسم یک دقیقه سکوت برگزار شد. فرانسواز شپمان شهردار مولن بک موضع کاملا انتقادی درباره مدیریت گذشته دارد. او می گوید: «امور روزمره در مولن بک بخوبی می گذرد و شاید همین امر ما را فریب داده باشد که در زندگی روزمره هیچ مشکلی وجود نداشته است اما در همین جا افرادی هستند که در حاشیه زندگی می کنند و ما آنها را رها کردیم که در حاشیه زندگی کنند، ما از خودمان نمی پرسیم چرا؟ »

احمد الخانوس معاون اول شهردار منطقه می گوید که شرایط این منطقه طوری است که جهادگرایان اسلامی برای پنهان شدن به اینجا می آیند. او می افزاید:
«ما محلاتی داریم که زیستگاه افراد کم درآمد است، مناطقی که کرایه آپارتمان گران نیست و شاهد جابه جایی جمعیتی گسترده ای هستیم. زمانی که شما می خواهید دست به عمل بدی بزنید اولین چیزی که انجام می دهید یافتن یک محله است که شما بتوانید در آن محله جذب شوید و کسی متوجه شما نشود.»

نکته مهم برای پرسنل پزشکی در محله مولن بک روشن کردن این نکته است آیا تروریست ها در این منطقه حضور دارند یا نه و اینکه نباید تمام محله یا کل طیف مذهبی متهم شوند. یاسمین بهنامو یکی از پرسنل مرکز پزشکی مولن بک می گوید: «شرایط بسیار درهم و برهم است. ما با صدای بلند و با قدرت این حادثه را محکوم می کنیم اما همزمان باید گفت که تمام ساکنان مولن بک بخاطر آنچه اتفاق افتاده گناهکار نیستند بویژه اینکه نباید این اقدامات را با مذهب درهم آمیخت بخاطر اینکه مذهب هرگز توصیه نکرده که جان کسی را بگیرید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مولن بک محله عاملان حمله پاریس رنگ و بوی تازه‌ای می گیرد

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟