شرایط در "لزبوس" یونان سخت دشوار است

شرایط در "لزبوس" یونان سخت دشوار است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساحل جزیره “لزبوس” در یونان پوشیده از جلیقه های نجات آوارگان است که در ورود به یونان از تن بدر آورده اند. گاه بگاه قایق لاستیکی قاچاقچیان را در گوشه

آگهی

ساحل جزیره “لزبوس” در یونان پوشیده از جلیقه های نجات آوارگان است که در ورود به یونان از تن بدر آورده اند. گاه بگاه قایق لاستیکی قاچاقچیان را در گوشه و کنار می بینید.

بنا به گزارش آژانس بین المللی آوارگان سازمان ملل، تنها در سال جاری نزدیک به ششصد و پنجاه هزار نفر از طریق دریا وارد یونان شده اند. سیصد و هفتاد هزار نفرشان از جزیره “لزبوس”. بسیاری از آنها در مرکز ارزیابی تقاضانامه هایشان برای اسکان در اروپا متمرکز شده اند.

یک پناهجوی عراقی گفت: “می خواهیم زندگی را ببینیم….در عراق زندگی نداریم…می خواهیم در دموکراسی زندگی کنیم… در عراق دموکراسی نداریم. در عراق شرایط برای زندگی وجود ندارد.”

در مرکز ارزیابی پناهندگی در یونان اوضاع برای پناهجویان دشوار است، اما شرایط برای مقامات یونانی از مامورین ساحلی گرفته تا شهرداری هم به همان میزان سخت است.

مدیر یک مرکز ارزیابی گفت: “بسیاری از پناهجویان بویژه خانوادهایی که بچه دارند دارای نیازهای اولیه هستند و استراحت لازم دارند. آنها از شرایطی گذشته اند که غیر انسانی، خطرناک و غیر قابل تصور است.”

نماینده آژنس بین المللی آوارگان از مشکلات تدارکاتی سخن گفت: “برخی از چالشهایی که با آن روبرو هستیم مربوط به سرپناه است. نمی توان همیشه تعداد آوارگانی را که وارد می شوند، تخمین زد. به همین دلیل، یافتن سرپناه برایشان دشوار است.”

در جنب هر مرکز ورود، یک مرکز ارزیابی برای تقاضای پناهندگی وجود دارد. مدت توقف آوارگان در این مراکز معمولا بیش از دو یا سه روز طول نمی کشد. آنها بسوی مرکز یونان حرکت می کنند با این امید که بتوانند اروپا را خانه همیشگی خود بکنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده