Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کنفرانس سران اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت

کنفرانس سران اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه، سران اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمدند تا بار دیگر در مورد نحوه حل بحران ورود بیسابقه مهاجرین به اروپا مذاکره کنند. ژان کلود یونکر،

آگهی

روز پنجشنبه، سران اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمدند تا بار دیگر در مورد نحوه حل بحران ورود بیسابقه مهاجرین به اروپا مذاکره کنند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “امروز مثل دیروز که در پارلمان گفتم، اعضای اتحادیه باید به تعهداتی که روز بیست و سوم سپتامبر در بروکسل سپردند، عمل کنند. اعضاء مبلغ دو میلیارد و دویست میلیون یورو بدهکارند که از آنها مطالبه خواهم کرد.”

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نه تنها خواهان همبستگی مالی شده، بلکه از رهبران اتحادیه خواسته است برای حفاظت از مرزهای اروپا افراد اعزام کنند: “روشن است که در حال حاضر بسیاری از کشورها با تعداد کثیر مهاجر روبرو هستند. منصفانه نخواهد بود اگر از این کشورها بخواهیم (علاوه بر آن) به یک نیروی حفاظت مرزها هم کمک کنند.”

در کنفرانس سران، تقاضاهای بریتانیا از اتحادیه اروپا در ارتباط با رفراندومی که قرار است در این کشور برگزار شود، هم مطرح خواهد شد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت: “چهار نکته مورد نظر بریتانیا مطرح خواهد شد که عرضه آن تا ماه آینده بطول خواهد انجامید. این روند تسریع خواهد شد تا بتوانیم آنرا در کنفرانس سران ماه دسامبر به مذاکره بگذاریم. اطمینان دارم این به نفع بریتانیا خواهد بود. می توانیم نکاتی را که به اصلاح نیازمندند، اصلاح کنیم.”

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز می گوید: “منابع دیپلماتیک می گویند نباید انتظار تصمیمی مهم را از این کنفرانس داشت. مذاکرات کوتاه خواهند بود و کنفرانس سران که سنتا دو روز بطول می انجامد، امروز بپایان خواهد رسید.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است