قوانین بین المللی مالیات اصلاح می شود

قوانین بین المللی مالیات اصلاح می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه طرحی پیشنهاد کرده است که بر اساس آن شرکتهای چند ملیتی نخواهند توانست در دیگر کشورها از استثناهای مالیاتی بهره مند

آگهی

سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه طرحی پیشنهاد کرده است که بر اساس آن شرکتهای چند ملیتی نخواهند توانست در دیگر کشورها از استثناهای مالیاتی بهره مند شوند.

پاسکال سن آمان، مدیر اداره سیاستهای مالیاتی این سازمان، در گفتگوی کوتاهی با یورونیوز اظهار داشت که رهبران کشورهای موسوم به “گروه بیست” از این طرح استقبال کرده اند: “بحران مالی نوعی هشدار برای پایان دادن به فرار از پرداخت مالیات در کشورهایی بود که به اینگونه استثناها اجازه می دهند. فرار از مالیات ( به اینگونه) قانونی است. ما برای تغییر قانون، طرحی را پیشنهاد کرده ایم که کشورهای قدرتمند و حتی در حال توسعه با آن موافقت کرده اند. این طرح، مالیات مضاعف را لغو کرده و سرمایه گذاری را تسهیل می کند، اما عدم پرداخت مالیات را پایان می دهد به این معنی که شرکتها نمی توانند سود خود را در کشوری اعلام کنند که در آن مالیات نمی پردازند. این کار تمام شده است.” یورونیوز: آیا موسسات بزرگ را هم (در این طرح) شرکت داده اید؟ این موسسات سالها از پرداخت مالیات اجتناب کرده اند و حال می توانند دولتها را متهم کنند که از رشد، سرمایه و بازرگانی حمایت نمی کنند.

پاسکال سن آمان: “بازرگانی بین المللی مستلزم بهبود سیستم (مالی) است. اگر این سیستم ترمیم نشود، کشورها خود مستقلا با توسل به سیاستهای حمایتی، آنرا تغییر خواهند داد. به همین دلیل است که ترمیم سیستم از جانب ما در واقع به سود واحد های بازرگانی است. با آنها در تماس بوده ایم… باید مالیات بپردازند. آنها در ده هزار صفحه، به طرح پانزده ماده ای ما، واکنش نشان داده اند. بنابراین خود را در آن شرکت داده و آنرا درک کرده اند. حال باید با رعایت قانون به آن عمل کنند.”

علیرغم واکنش برخی سازمانهای غیر دولتی که می گویند فرار از مالیات و سنگینی آن بر عهده شهروند همچنان ادامه خواهد یافت، پاسکال سن آمان می گوید: “دبیر کل سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه در روز هشتم ماه جاری نتیجه دو سال کار ما را در مورد تغییر در قوانین بین المللی مالیات به اطلاع وزیران دارایی کشورهای عضو گروه بیست خواهد رساند. در ماه آینده هم، این طرح به سران کشورهای گروه بیست در کنفرانس آنتالیا ارائه خواهد شد که انتظار داریم آنرا بپذیرند. اینکه نود درصد کشورهای قدرتمند جهان با این تغییرات موافقت کنند، بسیار مهم است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود