اجلاس وزرای کشور اتحادیه اروپا یکروز پیش از کنفرانس سران

اجلاس وزرای کشور اتحادیه اروپا یکروز پیش از کنفرانس سران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز سه شنبه، یکروز قبل از کنفرانس ویژه سران اتحادیه در مورد پناهجویان در اروپا، وزرای کشور اتحادیه اروپا بر سر سهمیه اسکان آوارگان به گفتگو نشستند. احتمال دارد که بر خلاف سنت اتحادیه اروپا، اینبار تن

آگهی

روز سه شنبه، یکروز قبل از کنفرانس ویژه سران اتحادیه در مورد پناهجویان در اروپا، وزرای کشور اتحادیه اروپا بر سر سهمیه اسکان آوارگان به گفتگو نشستند.

احتمال دارد که بر خلاف سنت اتحادیه اروپا، اینبار تنها رای اکثریت کشورها در این مورد کافی باشد.

ژان اسل بورن، وزیر کابینه لوکزامبورگ در امور مهاجرت و پناهندگی گفت: “دستور کاری که بروی میز قرار دارد باید قاعدتا مورد پذیرش همه اعضاء قرار گیرد. هدف اسکان ۱۲۰ هزار آواره است.”

با وجود این، نگرانی اروپا از اسکان آوارگان، ترغیب تعداد بیشتر پناهجو از دیگر کشورهاست. برنار کازانوو، وزیر کشور فرانسه گفت: “باید قاطع باشیم و جریان ورود آوارگان را تحت کنترل بگیریم. اگر این تصور را ایجاد کنیم که می توانیم به همه پناه بدهیم، قادر به پذیرش آنها نخواهیم بود.”

گزارشهای تایید نشده حاکی از آن است که سران اتحادیه اروپا بروی سهمیه اجباری برای کشورهای ثروتمند تر اتحادیه و سهمیه داوطلبانه برای کشورهای فقیر تر توافق خواهند کرد.

شاندور ژیرو، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید:“اگر اجلاس امروز بروی سهمیه پذیرش (آوارگان) توافق کند، راه برای سران اتحادیه باز خواهد شد تا در مورد کنترل مرزها و کمک به کشورهای خاور میانه که با بحران مهاجرت روبرو هستند، تصمیم بگیرند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات اروپاییها برای ایجاد مراکز شناسایی و تفکیک پناهجویان از مهاجران

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است