Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات رانندگان تاکسی اروپا علیه شرکت انترنتی "اوبر"

تظاهرات رانندگان تاکسی اروپا علیه شرکت انترنتی "اوبر"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه، بروکسل شاهد اعتراض گروه کثیری راننده تاکسی به ادامه حضور شرکت تاکسی رانی "اوبر" بود که از طریق اپلیکیشن اینترنتی، راننده و مسافر را مستقیما مرتبط می کند.

آگهی

روز چهارشنبه، بروکسل شاهد اعتراض گروه کثیری راننده تاکسی به ادامه حضور شرکت تاکسیرانی “اوبر” بود که از طریق اپلیکیشن اینترنتی، راننده و مسافر را مستقیما مرتبط می کند.

یک راننده تاکسی که از سوئیس در این تظاهرات شرکت کرده بود گفت: “از هنگامیکه اوبر کارش را در سوئیس شروع کرد، عایدی ما کم شده است. ما کار اوبر را غیر قانونی تلقی می کنیم.”

اما، مارک مک گن، نماینده اوبر که او هم در تظاهرات حضور داشت به یورونیوز گفت رانندگان شرکتهای تاکسیرانی همچنان حقوق خود را حفظ خواهند کرد: “رانندگان تاکسی حقوق خاص خود را از جمله استفاده رایگان از جاده ها و حق پارک در اماکن عمومی، حفظ خواهند کرد. “اوبر” تنها نقش وسایل تردد عمومی و تاکسی های عادی را تکمیل می کند.”

اوبر همچنین می گوید قادر است تنها در اروپا تا ۲۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند. اما این مدعا با نظر مخالف رانندگان تاکسی های عادی روبرو شده است.

یک راننده تاکسی از فرانسه گفت: “اوبر به دولتها می گوید فرصتهای شغلی ایجاد می کند، اما آنهایی که برای اوبر کار می کنند، عمدتا مشاغل دیگری دارند و از اوبر برای اضافه درآمد بدون پرداخت مالیات استفاده می کنند. اوبر در کشورهایی که مجبور باشد در آنها مالیات بپردازد فعال نیست. هیچ وجهی نمی پردازد.”

تقاضای رانندگان تاکسی از اتحادیه اروپا منع فعالیت این شرکت در سراسر اروپاست، اما قوانین اتحادیه برای رقابت این امر را دشوار می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیزش چپ‌گرایان ملی‌گرا به رهبری نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان برای درخشش در انتخابات اروپا

انتخابات پارلمان اروپا و نقش زنان سیاستمدار؛ ملونی با کارت‌های فن در لاین و لوپن چگونه بازی می‌کند؟

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم