نگاهی به اردوگاه پناهجویان در آلمان

نگاهی به اردوگاه پناهجویان در آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر سیصد و شصت و چهار پناهجو از کشورهایی از جمله پاکستان، آلبانی، سوریه، گامبیا، غنا و افغانستان در اردوگاه کمکهای مقدماتی "فرایبورگ" در آلمان اسکان دارند. اغلب آنها در طول هفته گذشته از مجارس

آگهی

در حال حاضر سیصد و شصت و چهار پناهجو از کشورهایی از جمله پاکستان، آلبانی، سوریه، گامبیا، غنا و افغانستان در اردوگاه کمکهای مقدماتی “فرایبورگ” در آلمان اسکان دارند. اغلب آنها در طول هفته گذشته از مجارستان وارد آلمان شده اند.

تعداد کثیر پناهجویان، روند شناسایی و رسیدگی به تقاضای آنها را دشوار و آهسته کرده است.

یکی از پناهجویان که همسر و پنج کودکش را در لبنان گذاشته و خود از طریق ترکیه، یونان و مجارستان به آلمان آمده است، امیدوار است بتواند در آینده به خانواده اش اجازه پیوستن به او را بدهند.

او می گوید: “اوضاع با حضور داعش در محل بسیار خطیر است. نمی توانم وارد جزئیات شوم چون زن و بچه هایم هنوز در لبنانند.”

برخی دیگر از پناهجویان از وحشت حکومتهایشان گریخته اند. یکی از آوارگان به اتوموبیلش اشاره کرد که به گفته او با گلوله های ارتش سوریه سوراخ شده است.

او به گزارشگر یورونیوز گفت: “حکومت (سوریه) بی وقفه و علی السویه می کشد. پزشکان را تحت عنوان تروریست می کشند. ناچار شدیم برای امنیت امان بگریزیم.”

اردوگاه فرایبورک ظرف پنج هفته برای پذیرایی از پانصد نفر ایجاد شد، اما تعداد ساکنین آن می تواند به نهصد نفر برسد.

در اردوگاه، سالنی در دست ساختمان است که قابلیت اسکان دویست خانوار را دارد. این سالن با دیوارکشی ویژه برای هر خانواده اتاقی خصوصی تامین می کند، اما اکنون مشکل از محل اسکان به تامین تخت و اثاثیه گسترش یافته است.

یکی از کارمندان شهرداری فرایبورگ می گوید: “تقاضا برای تختخواب دربازار بسیار بالاست، اما ما به صندوق هم نیازمندیم. لیست انتظار طولانی است و توانایی ما برای ابتیاع تختخواب در حال حاضر محدود است. تنها می توانیم آنچه در بازار مهیاست تامین کنیم. به همین دلیل، این سالن تا دو هفته دیگر آماده استفاده نمی شود.”

در حال حاضر، ایالت “بادن – ووتنبرک” پذیرای پانزده هزار آواره است که انتظار می رود تعدادشان افزایش یابد. این ایالت، سیزده درصد کل تعداد پناهجو به آلمان را تشکیل می دهد.

شهروندان آلمان برای پناهجویان لباس و برای کودکانشان اسباب بازی می آورند. مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در محل می گوید: «مردم محل از پناهجویان بگرمی استقبال کرده اند. همه روزه برای آنها لباس و اسباب بازی به اردوگاه می آورند. مقدار هدایا آنقدر زیاد است که مامورین اردوگاه قادر به پذیرش همه آنها نیستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟