Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تأکید پوروشنکو و یونکر بر اجرای توافق آتش بس مینسک

تأکید پوروشنکو و یونکر بر اجرای توافق آتش بس مینسک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز پنج شنبه در بروکسل با ژان – کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، دیدار و گفت و گو کرد. محور مذاکرات آنان را بررسی

آگهی

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز پنج شنبه در بروکسل با ژان – کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، دیدار و گفت و گو کرد. محور مذاکرات آنان را بررسی راه هایی برای اجرای «موافقت نامه مینسک»، به منظور برقراری آتش بس بین شورشیان طرفدار مسکو و نیروهای دولتی اوکراین، تشکیل می دهد.

در همین راستا، ژان – کلود یونکر در دیدار با پوروشنکو بر ضرورت اجرای موافقت نامه های مینسک تأکید کرد و گفت: «طرف روسی به تعهداتش در قبال موافقت نامه های آتش بس عمل نکرده است. صلح و ثبات در اوکراین تنها از طریق اجرای موافقت نامه مینسک ممکن می شود.»

رئیس جمهوری اوکراین نیز در این دیدار احتمال تغییر چارچوب مذاکرات آتش بس را رد کرده و حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در این مذاکرات را منتفی دانست. پوروشنکو با تـأکید بر نقش اساسی اتحادیه اروپا در حل و فصل منازعه جاری در کشورش، گفت: «اهمیت زیادی دارد که اقدامات اوکراین را با فرانسه و آلمان هماهنگ کنیم. این دو کشور بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا و نماینده همه اعضای این اتحادیه اند. به همین خاطر، نیازی به برگزاری اجلاس مینسک سوم نیست.»

رئیس جمهوری اوکراین در چند روز گذشته با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، در برلین دیدار و گفت و گو کرده بود.

همزمان، با ازسرگیری نبردها بین شورشیان طرفدار مسکو و نیروهای دولتی کی یف در شرق اوکراین، اتحادیه اروپا تحریم های شدید خود علیه روسیه را تمدید کرده است. به گفته پوروشنکو، در بیست و چهار ساعت گذشته و در جریان نبرد با جدایی خواهان مورد حمایت روسیه، هفت سرباز اوکراینی کشته و سیزده نفر دیگر زخمی شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن هفت سرباز اوکراینی در درگیری با جدایی طلبان شرق کشور

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند