Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ضرورت اجرای تدابیر امنیتی بیشتر در ایستگاه های قطار اتحادیه اروپا

ضرورت اجرای تدابیر امنیتی بیشتر در ایستگاه های قطار اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به دنبال حادثه تیراندازی روز جمعه در قطار آمستردام- پاریس (تالیس)، اکنون پلیس بلژیک و فرانسه با گشت زنی مشترک در ایستگاه بروکسل، مراقب تامین امنیت در

آگهی

به دنبال حادثه تیراندازی روز جمعه در قطار آمستردام- پاریس (تالیس)، اکنون پلیس بلژیک و فرانسه با گشت زنی مشترک در ایستگاه بروکسل، مراقب تامین امنیت در شبکه قطارهای بین المللی هستند.

ناتالی پیرراد، سخنگوی شرکت حمل و نقل قطار بلژیک می گوید: “بازرسی های رندوم بار مسافران در این شبکه بین المللی قطار انجام می گیرد و به همین خاطر ممکن است کمی وقت گیر باشد. بنابراین مسافران باید بدانند که سوار قطار شدن ممکن است زمان بیشتری طول بکشد و بار آنها نیز ممکن است بازرسی شود.”

بنابراین روشن است که مسافران باید تحمل بیشتری داشته باشند، اگر چه آنها این کنترل را به خوبی پذیرا می شوند.

یک مسافر می گوید: “ما بازرسی های بیش از این را نیز در سفرهای هوایی پذیرفته ایم، اما نمی دانم چرا باید اینجا متفاوت باشد؟”

گزارشگر یورونیوز: “مسافران قطارها از بروکسل می توانند بدون بازرسی بارهای خود و یا کنترل پاسپورت در اروپا سفر کنند. تنها استثنا بریتانیا است، زیرا عضو منطقه شنگن نیست. به همین خاطر هر مسافر یورواستار باید مرحله کنترل امنیتی را طی کند.”

کریستین ویگاند، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد تفاوت کنترل پلیس می گوید: “کنترلی که پلیس انجام می دهد از نوع کنترل مرزی و سیستماتیک نیست، بلکه کنترل های هدفمند است.”

با این حال ممکن است مسافران از این کنترل ها چندان خشنود نباشند. اما ژاکلین گالانت، وزیر حمل و نقل بلژیک می گوید: “وقتی امنیت عمومی یا ملی مورد تهدید است، اقدامات موقت امنیتی شامل کنترل اسناد هویتی مسافران در دستور قرار می گیرد.”

پایان این هفته وزیران کشور و حمل و نقل بلژیک، هلند، آلمان و فرانسه دیداری خواهند داشت تا بتوانند زمینه همکاری بیشتر کشورها برای تامین خدمات برون مرزی را فراهم سازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در فرانسه عامل حمله به قطار تالیس را به حبس ابد محکوم کرد

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟