مذاکرات تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا تسریع می شود

مذاکرات تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا تسریع می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه، پارلمان اروپا طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن مذاکرات آزاد سازی بازرگانی میان اتحادیه اروپا و آمریکا تسریع خواهد شد. علیرغم رای موافق پارلمان هنوز در میان نمایندگان این نگرانی وجود دارد

آگهی

پارلمان اروپا روز چهارشنبه طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن مذاکرات آزاد سازی بازرگانی میان اتحادیه اروپا و آمریکا تسریع خواهد شد.

برغم رای موافق پارلمان، هنوز در میان نمایندگان این نگرانی وجود دارد که استانداردهای اروپایی قربانی این موافقتنامه شود.

یک نماینده پارلمان گفت: “بدون تردید ما اختیارات قانونی بخش خصوصی را ملغی کرده ایم. روشن است که دادگاههای خصوصی جایی در این توافق بازرگانی نخواهند داشت. ما بر روی نظامی کار می کنیم که موارد شکایت به دادگاههای عمومی ارجاع شود.”

هر چند گروه اکثریت در پارلمان معتقد است که این توافق به سود بازرگانی فی مابین است، اما احزاب سبز و چپ گرا می گویند این تهدیدی علیه حق حاکمیت و قوانین اتحادیه اروپا خواهد بود.

یک نماینده پارلمان از حزب سبز می گوید: “ما خواهان رای علیه این قطعنامه بودیم زیرا سلامت مواد غذایی، محیط زیست، خدمات اجتماعی و مقررات بازرگانی را در معرض خطر قرار می دهد.”

بسیاری از شهروندان اروپا به همین دلایل و اینکه این توافق، دست شرکتهای تجارتی را برای نادیده گرفتن حقوق کارگر باز می گذارد، با آن مخالفت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟