رئیس بانک مرکزی اروپا: ما وارد آبهای ناشناخته می شویم

رئیس بانک مرکزی اروپا: ما وارد آبهای ناشناخته می شویم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاهش بازپرداخت حقوق بازنشستگی، یکی از عوامل عمده شکست مذاکرات میان یونان و نمایندگان گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی در دو روز گذشته در بروکسل

آگهی

کاهش بازپرداخت حقوق بازنشستگی، یکی از عوامل عمده شکست مذاکرات میان یونان و نمایندگان گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی در دو روز گذشته در بروکسل بود.

دولت یونان اعلام کرد که حاضر نیست پیشنهاد صندوق بین المللی پول را برای کاهش یک درصدی در حقوق بازنشستگی شهروندانش بپذیرد.

در این میان، کمیسیون اروپا در روز دوشنیه هرگونه پیشنهاد کاهش حقوق بازنشستگی را رد کرد و گفت این مبلغ را می توان از طرق دیگری صرفه جویی کرد.

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: “این تعبیری کاملا نادرست از واقعیات است که بگوییم سه نهاد اروپایی، خواهان کاهش حقوق بازنشستگی مردم شده است. بله، نظام بازنشستگی یکی از پرهزینه ترین بخشهای دولت، و یکی از گرانترین نظامهای بازنشستگی در اروپاست…و بنابراین اصلاحات در آن بخشی از خواستهای ماست.”

با گذشت زمان، ضرب العجل بازپرداخت دیون یونان، و همراه آن احتمال ورشکستگی یونان، نزدیک می شود.

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا می گوید چنین اوضاعی تاکنون سابقه نداشته است.

آقای دراگی، خطاب به کمیته اقتصادی پارلمان اروپا گفت: “ما وارد آبهای ناشناخته می شویم، اما تمام ابزار لازم را برای کنترل اوضاع در اختیار داریم. اکنون، در حالیکه همه طرفین ذینفع باید نهایت تلاش خود را بکنند، اما این بر عهده یونان است که گامهای لازم را بردارد.”

حال، یونان منتظر دعوت به دور دیگری از مذاکرات با کمیسیون اروپا، و کمیسیون منتظر پیشنهادات جدیدی از طرف یونان است.

افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: کمیسیون اروپا می گوید اگر یونان پیشنهادات جدیدی مطرح کند، حاضر به مذاکرات مجدد است. اما، منابع اتحادیه اروپا می گویند می توان در عوض کاهش حقوق بازنشستگی از بودجه دفاعی یونان کاست که به گفته ناتو دومین پر هزینه ترین عضو این پیمان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد