انتخابات ترکیه و موانع پیش روی الحاق به اتحادیه اروپا

انتخابات ترکیه و موانع پیش روی الحاق به اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مبارزات انتخاباتی در ترکیه وارد مرحله نهایی خود شده و در همین حال حملات به حزب دموکرات خلق ها که طرفدار کردهاست افزایش یافته است. انتخابات هفتم ژوئن

آگهی

مبارزات انتخاباتی در ترکیه وارد مرحله نهایی خود شده و در همین حال حملات به حزب دموکرات خلق ها که طرفدار کردهاست افزایش یافته است. انتخابات هفتم ژوئن ترکیه، آزمایش مهمی برای دموکراسی این کشور و برنامه ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپاست.

سرکوب مخالفان در ترکیه بروکسل را نگران کرده است. گزارش پیشرفت اتحادیه اروپا از پیشرفت اصلاحات در این کشور خبر می دهد اما همچنین ترکیه را متهم به تضعیف آزادی مطبوعات و حقوق بشر می کند. این در حالی است که مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا به کندی پیش می رود.

این انتخابات چه تاثیری بر مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا دارد؟ اتحادیه اروپا و ترکیه چقدر به یکدیگر نیاز دارند؟ بحث انرژی و خط لوله نفت و گاز آناتولی چه تاثیری بر روابط میان دو طرف خواهد داشت؟

این پرسش ها را با مهمانان این برنامه «بیست و پنج ثانیه» در میان گذاشته ایم. سلیم ینل، سفیر ترکیه در اتحادیه اروپا، کتی پیری، عضو هلندی و سوسیالیست کمیته امور خارجی پارلمان اروپا و آماندا هال، تحلیلگر ارشد در مرکز سیاست اروپا و متخصص سیاست داخلی و خارجی ترکیه به پرسش های کریس برنز پاسخ داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟