Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش شدید کمیسیون اروپا به ایده احیای مجازات اعدام در مجارستان

واکنش شدید کمیسیون اروپا به ایده احیای مجازات اعدام در مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا در قبال بیانات نخست وزیر مجارستان دائر بر احیای مجازات اعدام در کشور، با شدت واکنش نشان داده است. اعدام در کشورهای عضو اتحادیه اروپا غیرقانونی است.

آگهی

کمیسیون اروپا در قبال سخنان نخست وزیر مجارستان مبنی بر احیای مجازات اعدام در کشور، با شدت واکنش نشان داده است. اعدام در کشورهای عضو اتحادیه اروپا غیرقانونی است.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “من به دلایل مختلف با مجازات اعدام مخالفم. منشور حقوق اساسی شهروند در اتحادیه اروپا، اعدام را ممنوع می کند. آقای اوربان (نخست وزیر مجارستان) باید بفوریت هدفش را روشن کند… و اگر این هدفش باشد، جنگ خواهد شد.”

نخست وزیر مجارستان گفته است که کشورش در جهت حمایت از امنیت شهروندانش از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد: “مجازات اعدام باید در دستور جلسه باقی بماند. باید آنرا مد نظر قرار دهیم و به جنایتکاران نشان دهیم که مجارستان از هر طریقی برای حفاظت از شهروندانش استفاده می کند.”

حزب آقای اوربان در پارلمان دارای اکثریت است، اما اخیرا انتخابات میان-دوره ای را به حزب راست گرای افراطی “یوبیک” باخت. یوبیک طرفدار بازگرداندن مجازات اعدام و اخراج مهاجران از مجارستان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز اتحادیه اروپا به مجارستان برای تشکیل سیستم جدید قضایی

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند