Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چراغ سبز اتحادیه اروپا به مجارستان برای تشکیل سیستم جدید قضایی

مجارستان و اتحادیه اروپا
مجارستان و اتحادیه اروپا Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون ویژه حقوق اساسی اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۸ مارس اعلام کرد اگر مجارستان الحاقات پیشنهادی به لایحه قضایی ارائه شده خود را از تصویب بگذراند و استقلال قوه قضاییه را تضمین کند، این نهاد دیگر به سیستم قضایی جدید مجارستان اعتراضی نخواهد کرد.

آگهی

کمیسیون ویژه حقوق اساسی اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۸ مارس اعلام کرد اگر مجارستان الحاقات پیشنهادی به لایحه قضایی ارائه شده خود را از تصویب بگذراند و استقلال قوه قضاییه را تضمین کند، این نهاد دیگر به سیستم قضایی جدید مجارستان اعتراضی نخواهد داشت.

اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرده بود تغییرات تازه در سیستم قضایی مجارستان که توسط حزب ملی‌گرای حاکم پیشنهاد شده است در بعضی بندها می‌تواند دموکراسی و حاکمیت قانون را تهدید کند.

حزب حاکم «فیدز» اعلام کرده است که پیشنهادات کمیسیون ویژه حقوق اساسی اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت. این کمیسیون، به عنوان بازویی رسمی متعلق به شورای مشورتی اتحادیه اروپا، به کشورهای عضو در امور قانونی و مرتبط با حقوق اساسی مشاوره ارائه میدهد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سال گذشته پس از آن که مجارستان لایحه ای قضایی را با هدف تاسیس یک سیستم مجزای دادرسی اداری به مجلس این کشور برد، کمیسیون حقوق اساسی اروپا موسوم به کمیسیون ونیز از آن به شدت انتقاد کرد.

اما اکنون این کمیسیون گفته است که با یک سری تغییرات، بسیاری مشکلات قابل حل خواهند بود. پیشتر در ماه سپتامبر پارلمان اروپا مجارستان را به تخطی از قوانین اتحادیه در خصوص دموکراسی، حقوق مدنی و فساد متهم کرد و تحریم‌هایی علیه مجارستان وضع نمود.

مجارستان این اتهامات را رد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور حزب حاکم مجارستان در پارلمان اروپا معلق شد

واکنش شدید کمیسیون اروپا به ایده احیای مجازات اعدام در مجارستان

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست