Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیته ویژه رسیدگی به رسوایی مالیاتی لوکزامبورگ

کمیته ویژه رسیدگی به رسوایی مالیاتی لوکزامبورگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال نشت خبر و رسوایی دولت لوکزامبورگ در قائل شدن استثناهای مالیاتی برای شرکتهای چند ملیتی، اکنون پارلمان اروپا کمیته ای ویژه برای تحقیق درمورد جزئیات این پرونده تشکیل داده است.

آگهی

بدنبال نشت خبر و رسوایی اقدام دولت لوکزامبورگ در قائل شدن استثناهای مالیاتی برای شرکتهای چند ملیتی، اکنون پارلمان اروپا کمیته ای ویژه برای تحقیق درمورد جزئیات این پرونده تشکیل داده است.

یک نماینده پارلمان به گزارشگر یورونیوز گفت: “ما مفتش نیستیم، قانونگزاریم. قصدمان گسترش گزارش رسانه ها در مورد لوکزامبورگ به همه اعضای اتحادیه اروپاست. اوضاع در چهار، پنج یا شش کشور دیگر (اتحادیه) طبیعی نیست.”

فیلیپ لامبر، رهبر گروه سبزها در پارلمان می گوید اینبار پارلمان در مورد نتیجه گیری نهایی از تحقیقاتش جدی است زیرا اتحادیه اروپا باید نظام مالیاتیش را عوض کند: “هر زمان اخباری نشت می کند یا یک رسوایی به بار میاید، دنیای سیاست تکان می خورد و واکنش نشان می دهد، اما وقتی آبها از آسیاب افتاد، قصدها هم برای عوض کردن اوضاع فراموش می شود. هدف این کمیته ویژه، ادامه فشار بر کمیسیون اروپا برای تغییر عملکرد مالیاتی است.”

چند ماه پیش یک گروه خبرنگاران اروپایی با ارائه مدرک گزارش دادند که در دوره زمامداری ژان کلود یونکر، رئیس کنونی کمیسیون اروپا، بر لوکزامبورگ، این کشور برای شرکتهای چند ملیتی استثناهای مالیاتی چشمگیر قائل شده بوده که هنوز هم ادامه دارد.

نمایندگان پارلمان ضمن مطالعه اسناد محرمانه بانکها، با نمایندگان دولتهای اتحادیه اروپا و نیز شرکتهای چند ملیتی ملاقات و گفتگو خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند