یونان در تلاش اخذ کمک مالی

یونان در تلاش اخذ کمک مالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، یونان با یک طرح اصلاحی هفت ماده ای وارد اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو در بروکسل شد. از جمله این اصلاحات که در اختیار اجلاس گذاشته شده، تغییر روش اخذ مالیات، بحران انسانی در یونان، مبارزه ب

آگهی

روز دوشنبه، وزیر دارایی یونان با یک طرح اصلاحی هفت ماده ای وارد اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو در بروکسل شد. از جمله این اصلاحات که در اختیار اجلاس گذاشته شده، تغییر روش اخذ مالیات، بحران انسانی در یونان، مبارزه با فساد و تغییرات در بخش دولتی است.

یرون دایسلبلوم، رئیس گروه وزرای دارایی منطقه یورو در بدو ورود به کنفرانس گفت: “ما دو هفته را بدون پیشرفت چندانی به هدر داده ایم؛ مذاکرات آغاز نشده و هیچگونه اقدامی هم صورت نگرفته است. باید وقت را تلف نکرده و مذاکرات واقعی را آغاز کنیم. این پیام امروز من است.”

یونان امیدوار است که فهرست اصلاحاتی اش، اتحادیه اروپا را ترغیب به پراخت وامی به مبلغ هفت میلیارد و دویست میلیون یورو کند، اما این طرح باید ابتدا از طرف گروه وام دهندگان بین المللی تایید شود.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در دو ورور به محل کنفرانس گفت: “یونان باید به آنچه تعهد کرده عمل کرده از اقدامات یکجانبه و بدون هماهنگی با گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی خودداری کند.”

گزارشگر یورونیوز، افی کوتسوکوستا می گوید: در حالیکه فرصت برای یونان از دست می رود، هنوز مبلغ مورد نیاز یونان مسدود است. یونان با تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا محتاج مهلت بیشتری است. در این شرایط، قرار است الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، پیش از کنفرانس سران اتحادیه اروپا برای مذاکره با رئیس کمیسیون اروپا به بروکسل عزیمت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود