Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان در تلاش اخذ کمک مالی

یونان در تلاش اخذ کمک مالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، یونان با یک طرح اصلاحی هفت ماده ای وارد اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو در بروکسل شد. از جمله این اصلاحات که در اختیار اجلاس گذاشته شده، تغییر روش اخذ مالیات، بحران انسانی در یونان، مبارزه ب

آگهی

روز دوشنبه، وزیر دارایی یونان با یک طرح اصلاحی هفت ماده ای وارد اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو در بروکسل شد. از جمله این اصلاحات که در اختیار اجلاس گذاشته شده، تغییر روش اخذ مالیات، بحران انسانی در یونان، مبارزه با فساد و تغییرات در بخش دولتی است.

یرون دایسلبلوم، رئیس گروه وزرای دارایی منطقه یورو در بدو ورود به کنفرانس گفت: “ما دو هفته را بدون پیشرفت چندانی به هدر داده ایم؛ مذاکرات آغاز نشده و هیچگونه اقدامی هم صورت نگرفته است. باید وقت را تلف نکرده و مذاکرات واقعی را آغاز کنیم. این پیام امروز من است.”

یونان امیدوار است که فهرست اصلاحاتی اش، اتحادیه اروپا را ترغیب به پراخت وامی به مبلغ هفت میلیارد و دویست میلیون یورو کند، اما این طرح باید ابتدا از طرف گروه وام دهندگان بین المللی تایید شود.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در دو ورور به محل کنفرانس گفت: “یونان باید به آنچه تعهد کرده عمل کرده از اقدامات یکجانبه و بدون هماهنگی با گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی خودداری کند.”

گزارشگر یورونیوز، افی کوتسوکوستا می گوید: در حالیکه فرصت برای یونان از دست می رود، هنوز مبلغ مورد نیاز یونان مسدود است. یونان با تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا محتاج مهلت بیشتری است. در این شرایط، قرار است الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، پیش از کنفرانس سران اتحادیه اروپا برای مذاکره با رئیس کمیسیون اروپا به بروکسل عزیمت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از قوانین رسانه تا سیاست‌های آموزشی؛ چرا راست افراطی در پی کسب ریاست کمیسیون فرهنگی پارلمان اروپاست؟

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟