سیستم ثبت اطلاعات مسافران در اروپا برای مبارزه با تروریسم

سیستم ثبت اطلاعات مسافران در اروپا برای مبارزه با تروریسم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز چهارشنبه متعهد شد که هر اقدامی را بکار گیرد تا در پایان سال جاری میلادی، دستور العمل اشتراک گذاری اطلاعات مسافران خطوط هوایی میان

آگهی

پارلمان اروپا روز چهارشنبه متعهد شد که هر اقدامی را بکار گیرد تا در پایان سال جاری میلادی، دستور العمل اشتراک گذاری اطلاعات مسافران خطوط هوایی میان کشورهای اتحادیه اروپا، عملی شود.

این اقدام بعنوان راهی برای مبارزه با تروریسم بکار گرفته می شود. آنها مصرانه از کشورهای عضو خواسته اند که سرعت بیشتری در ارتباط با بسته حفاظت از اطلاعات شخصی بکار بگیرند.

تیموتی کیرخوپ، نماینده بریتانیایی پارلمان اروپا می گوید: «یکی از مهمترین دلایلی که باید یک توافق برای ثبت نام مسافران در اتحادیه اروپا داشته باشیم این است که ما باید استانداردها و حفاظت های یکسانی برای شهروندانمان داشته باشیم. اگر ما ۲۸ سیستم متفاوت داشته باشیم با ۲۸ نوع اطلاعات و ۲۸ رویکرد مختلف برای حفاظت از شهروندان، در نهایت به هرج و مرج می رسیم و چه کسی برنده این وضعیت است؟ مجرمان و تروریست ها.»

فراتر از سیستم ثبت نام مسافران، لیبرال ها یک استراتژی ضد تروریسم برای ارائه به رهبران اروپایی آماده کرده اند. این استراتژی بدنبال ایجاد یک مرکز ضد تروریستی در قلب اروپاست که همکاری میان سرویس های مخفی کشورها را تقویت می کند.

گای ورهوفستاد، نماینده لیبرال بلژیکی پارلمان اروپا می گوید: «پیشنهاد ما در کنار یوروپل، ایجاد یورو اینتل است که ظرفیتی در سطح اروپاست که به جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات درباره اقدامات و حملات تروریستی بپردازد.»

رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با هم دیدار می کنند تا درباره تمام اقدامات مورد نیاز برای مبارزه با تروریسم در سطح اروپا گفتگو کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا: جام جهانی ۲۰۳۰ در شش کشور و سه قاره برگزار می‌شود

ویدئویی از نخستین حضور عمومی دو توله پلنگ در باغ‌وحشی در پرو

ادعای درخواست حمایت احمد مسعود از اسرائیل؛ جبهه مقاومت افغانستان: تکذیب می‌کنیم