Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تدابیر امنیتی در بلژیک افزایش می یابد

تدابیر امنیتی در بلژیک افزایش می یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال حملات پلیس بلژیک به شبکه تروریستی "جهاد" در چند شهر این کشور، تدابید امنیتی در بلژیک افزایش یافته است. اما پلیس می گوید از میزان تهدیدهای احتمالی تروریستها بی اطلاع است.

آگهی

بدنبال حملات روز پنجشنبه واحدهای پلیس ویژه بلژیک به چند شبکه تروریستی در بروکسل و دیگر شهرهای بلژیک، که در جریان آن گروهی مرد مسلح بازداشت و دو تروریست کشته شدند، بلژیک بحال آماده باش کامل درآمده است.

روز جمعه، الکساندر دو کرو، معاون نخست وزیر بلژیک در یک کنفرانس خبری گفت: “حالت آماده باش در کشور موجه است، اما همانطور که نخست وزیر (بلژیک) گفته است، نمیدانیم آیا عناصر بخصوصی علیه هدفهای بخصوصی فعالند یا نه.”

گفته می شود اطلاعات مربوط به حمله تروریستی قریب الوقوع در بلژیک هفته ها قبل توسط آمریکا به بلژیک رد شده بوده است. در جریان حملات پلیس گروهی مرد مسلح بازداشت شده اند که قرار است اقدامات قانونی در مورد آنها در اسرع وقت تکمیل شوند.

سخنگوی دادستانی بلژیک گفت: “ابتدا قاضی باید حکم جلب آنها را صادر کند. در صورت صدورحکم، پرونده آنها به دادگاه ارجاع خواهد شد. ظرف پنج روز آینده در مورد ادامه حبس آنها تصمیم گرفته خواهد شد.”

در این میان تدابیر امنیتی در بروکسل افزایش یافته است.

رودلف هربرت، گزارشگر یورونیوز می گوید: بلژیک امیدوار است با اعمال تدابیر امنیتی جدید بتواند خود را در مقابل خطر تروریسم حفظ کند، اما پیامد حملات روز پنجشنبه پلیس یاد آور کشتار تابستان گذشته در موزه یهودیان بروکسل و بسیار تکان دهنده است. اینکه خطر تا چه حد جدی است، کسی نمیداند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تروریستها را نباید در زندانهای ویژه محبوس کرد

ریاست مجارستان بر اتحادیه اروپا با شعار ترامپ؛ بوداپست اتحادیه را به گروگان می‌گیرد؟

سربازان مسلمانی که در ارتش اسرائیل برای یهودیان و با حماس می‌جنگند