Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تروریستها را نباید در زندانهای ویژه محبوس کرد

تروریستها را نباید در زندانهای ویژه محبوس کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک جرم شناس می گوید حبس تروریستها در زندانها ویژه به احساسات افراط گرایانه آنها دامن می زند.

آگهی

در میان اقدامات ضد تروریستی پیشنهادی سیاستمداران، یکی در انزوا قرار دادن تروریستها در زندانهای ویژه آنهاست. اما وینسنت سرون، استاد جرم شناسی گوید این اقدامی خطرناک است. ادری تیلو با وینسنت سرون به گفتگو نشسته است:

یورونیوز: وینسنت سرون، شما استاد علوم جنایی در دانشگاه لیژ هستید. گفته می شود حملات تروریستی در فرانسه، آلمان و بلژیک، علیرغم همزمان بودن، مرتبط نبوده اند. از این چه نتیجه ای می توان گرفت؟

وینسنت سرون: بر اساس اطلاعاتی که از دادستانی (بلژیک) و مقامات مسئول گرفته ایم، این عملیات بهم مربوط نبوده اند، یا حداقل با حمله تروریستی فرانسه مرتبط نبوده اند. این چیزی است که ما اغلب و خود بخود نتیجه گیری می کنیم. البته احتمال دارد (تروریستها) خود را برای حملات دیگری در روزهای آینده آماده می کنند.

یورونیوز: دولتها انواع اقدامات را برای مقابله با تروریستها در نظر گرفته اند، از جمله جدا کردن آنها در زندانها، لغو گذرنامه و ملیت افراط گرایان. آِیا این اقدامات موثر خواهد بود؟

وینسنت سرون: در درجه نخست باید از سیاستهای عاجل خودداری کرد. وقتی به اقدامات گذشته نگاه می کنیم می بینیم که قوانین ضد تروریسم، بویژه در فرانسه موفق نبوده اند. مثلا در مورد افراط گرایی در زندانها، سیاستمداران می گویند باید (تروریستها) را در اماکن جداگانه در شمال یا جنوب کشور زندانی کرد.

یورونیوز: این راه حل نیست….

وینسنت سرون: ما به روندی می نگریم که افراط گرایی رشته های ارتباطی میان جوانان خارجی را با بقیه شهروندان می گسلد. اگر بخواهیم این رابطه برقرار شود، نباید آنها را در انزوا قرار داد زیرا این امر به احساسات افراط گرایانه آنها دامن می زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند