طرح رئیس کمیسیون اروپا برای عمران اتحادیه اروپا

طرح رئیس کمیسیون اروپا برای عمران اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اروپا امیدوار است بتواند در جریان کنفرانس سران اتحادیه درروز پنجشنبه، نظر موافق و تعهد مالی اعضا را نسبت به این طرح جلب کند. هدف، ترغیب اقتصاد در حال رکود اروپا و ایجاد فرصتهای شغلی است.

آگهی

در دستور جلسه کنفرانس سران اتحادیه اروپا که روز پنجشنبه آغاز می شود، طرح ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون جدید اروپا برای سرمایه گذاری بروی پروژه های مهم قرار دارد که آقای یونکر امیدوار است هزینه آنها از بخش خصوصی و دولتهای عضو تامین شود.

آقای یونکر در اظهاراتی خطاب به پارلمان اروپا گفت: “صندوق (هزینه های) این طرح مستقل است، اما بدون تردید، تاثیر آن با کمکهای مالی کشورهای عضو بیشتر خواهد بود. برخی از اعضاء (اتحادیه اروپا) تمایلهایی در این مورد نشان داده اند، اما من حرف نمی خواهم، پول می خواهم !”

هدف این طرح، ترغیب اقتصاد و از آن مهمتر، ایجاد فرصتهای شغلی برای ترمیم شاخص فزاینده بیکاری در اروپاست.

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در استراسبورگ می گوید: «برغم چراغانی های کریسمس، عید نوئل امسال عیدی ریاضتی خواهد بود. نرخ بیکاری در اروپا از مرز یازده درصد گذشته و پیش بینی می شود رشد اقتصادی از صفر ممیز هفت درصد تجاوز نکند. طرح آقای یونکر بویژه به اقتصاد فرانسه کمک خواهد کرد.»

شهروندانی که گزارشگر یورونیوز از آنها در بازار استراسبورگ درباره امکان موفقیت طرح سرمایه گذاری آقای یونکر پرسید، نظرات مختلفی ارائه دادند.

یک شهروند گفت: “من نسبت به اروپا خوشبینم و می خواهم به همبستگی اروپا و تواناییش برای ایجاد کار معتقد باشم. پاسخ من مثبت است.”

دیگری در مخالفت افزود: “من هیچ اعتقادی (به موفقیت اروپا) ندارم. بسیار بدبینم و فکر نمی کنم (این طرح) نتیجه بدهد.”

فرانسه خواهان آغاز پروژه های مربوط به صنایع دیجیتالی و بازسازی حومه شهرها و راه و ترابری است، اما کارشناسان اتحادیه اروپا باید از میان دو هزار طرح عمرانی، طرح هایی را انتخاب کنند که همه کشورهای اتحادیه را بنحوی راضی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»