کمیسیون جدید اتحادیه اروپا سوگند بیطرفی یاد می کند.

کمیسیون جدید اتحادیه اروپا سوگند بیطرفی یاد می کند.
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درحالیکه روز چهارشنبه، کمیسرهای جدید اتحادیه اروپا سوگند بیطرفی یاد می کردند، گزارش فساد مالیاتی شرکتهای چند ملیتی در لوکزامبورگ که با آگاهی رئیس جدید کمیسیون صورت می گیرد، منتشر شد.

روز چهارشنبه، کمیسیون جدید اتحادیه اروپا به ریاست ژان کلود یونکر، نخست وزیر سابق لوکزامبورگ سوگند بی طرفی یاد کرد. هدف نشان دادن این تعهد از طرف کمیسرهای اتحادیه اروپاست که در دوره خدمتشان، منافع شخصی را در قضاوتها و اقداماتشان دخالت ندهند.

آگهی

در این میان، کنسرسیوم بین المللی گزارشگران، مدارک تازه ای دال بر معاملات محرمانه مالیاتی میان دولت لوکزامبورگ و شرکتهای بین المللی، نشت کرده است.

این مدارک نشان می دهد که شرکتهای عمده ای مثل “دیزنی“، “اسکایپ” و شرکت مخابرات ایتالیا در میان طرفهای این معاملات بوده اند.

این شرکتها با آگاهی کامل دولت لوکزامبورگ اینگونه عمل می کنند که منافع بین المللی خود را وارد لوکزامبورگ کرده، مقادیر اندکی مالیات به این دولت پرداخته و باقی منافعشان را بدون پرداخت مالیات به کشور منبع انتقال می دهند.

این معاملات محرمانه در دوران نخست وزیری ژان کلود یونکر، رئیس جدید کمیسیون اروپا آغاز شد. او ضمن اشاره به اینکه از این معاملات بی اطلاع بوده، می گوید لوگزامبورک در این مورد قانونی عمل کرده است و این قوانین مالیاتی اتحادیه اروپاست که نقص دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟