Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونان به برنامه نجات مالی کشور پشت می کند

یونان به برنامه نجات مالی کشور پشت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر یونان نگران آن است که تمدید برنامه نجات مالی کشور و در نتیجه ادامه برنامه ریاضتی موجب شکست حزب او در انتخابات شود.

آگهی

وزرای دارایی منطقه یورو، بار دیگر مسئله ادامه کمک مالی به یونان برای دو تا شش ماه دیگر را مورد بحث قرار داده اند، اما دولت یونان تنها با چند هفته تمدید این برنامه موافقت کرده است.

پیر مسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مالی گفت: هدف ما دستیابی به توافقی است که به یونان امکان دهد کسری بودجه خود را ترمیم کرده اصلاحات لازم را مترتب کند. می خواهیم به راهی برویم که یونان از ورطه مشکلاتش بیرون بیاید.”

در این میان، رئیس گروه وزرای دارایی منطقه یورو می گوید در مورد ضرب العجل برنامه مالی یونان متردد است: “باید این کار را در اسرع وقت به انجام برسانیم. مهلت یکماهه بیش از حد کوتاه بود حتی برای گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی. دو ماه کافی است و وزیر دارایی یونان هم گفت کشورش با آن موافق است.”

نخست وزیر یونان خواهان پایان برنامه نجات مالی یونان است تا راه را برای پیروزی حزبش در انتخابات قریب الوقوع این کشور هموار کند.

در این میان یونان منتظر دریافت آخرین قسط کمک مالی اتحادیه اروپا به این کشور به مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون یوروست.

گزارشگر یورونیوز، افی کستوکوستا در بروکسل می گوید: علیرغم اینکه یونان پس از شش سال رکود، بار دیگر به رشد اقتصادی دست یافته است، اعتباردهندگان بین المللی خواهان اقداماتی فرای آن هستند. نخست وزیر یونان با توجه به انتخاباتی که در پیش روی کشور است، کرارا گفته است با یک برنامه ریاضتی دیگر موافقت نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟