یونان به برنامه نجات مالی کشور پشت می کند

یونان به برنامه نجات مالی کشور پشت می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر یونان نگران آن است که تمدید برنامه نجات مالی کشور و در نتیجه ادامه برنامه ریاضتی موجب شکست حزب او در انتخابات شود.

آگهی

وزرای دارایی منطقه یورو، بار دیگر مسئله ادامه کمک مالی به یونان برای دو تا شش ماه دیگر را مورد بحث قرار داده اند، اما دولت یونان تنها با چند هفته تمدید این برنامه موافقت کرده است.

پیر مسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مالی گفت: هدف ما دستیابی به توافقی است که به یونان امکان دهد کسری بودجه خود را ترمیم کرده اصلاحات لازم را مترتب کند. می خواهیم به راهی برویم که یونان از ورطه مشکلاتش بیرون بیاید.”

در این میان، رئیس گروه وزرای دارایی منطقه یورو می گوید در مورد ضرب العجل برنامه مالی یونان متردد است: “باید این کار را در اسرع وقت به انجام برسانیم. مهلت یکماهه بیش از حد کوتاه بود حتی برای گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی. دو ماه کافی است و وزیر دارایی یونان هم گفت کشورش با آن موافق است.”

نخست وزیر یونان خواهان پایان برنامه نجات مالی یونان است تا راه را برای پیروزی حزبش در انتخابات قریب الوقوع این کشور هموار کند.

در این میان یونان منتظر دریافت آخرین قسط کمک مالی اتحادیه اروپا به این کشور به مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون یوروست.

گزارشگر یورونیوز، افی کستوکوستا در بروکسل می گوید: علیرغم اینکه یونان پس از شش سال رکود، بار دیگر به رشد اقتصادی دست یافته است، اعتباردهندگان بین المللی خواهان اقداماتی فرای آن هستند. نخست وزیر یونان با توجه به انتخاباتی که در پیش روی کشور است، کرارا گفته است با یک برنامه ریاضتی دیگر موافقت نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد