آیا عدم شرکت در انتخابات پارلمانی اروپا به پیروزی پوپولیسم منجر خواهد شد؟

آیا عدم شرکت در انتخابات پارلمانی اروپا به پیروزی پوپولیسم منجر خواهد شد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در انتخابات پارلمان اروپا که در روز چهارم خرداد ماه برگزار خواهد شد، بزرگترین گروه شاید کسانی باشند که رأی نمی دهند. از این غیبت بخشِ بزرگی از رأی دهندگان، پوپولیست ها چقدر سود خواهند برد؟

کسانی که رأی نمی دهند تبدیل به اکثریتی خاموش شده اند که از فقدان شفافیت و از اینکه اتحادیه اروپا از نظرات مردم بی خبر است، خوشنود نیستند.

اهمیتی ندارد که بیشتر قوانین ملی از بروکسل صادر می شود و پارلمان اروپا براساس پیمان لیسبون بر زندگی هر روز ما تأثیرگذار است. از سوی دیگر، هدف اغلب رأی دهندگان این است که با انتخاب سیاستمدارهای حاشیه نشین، دولتهای خودشان را تنبیه کنند و به این ترتیب اروپایی های خاموش، قدرت را به دست دیگران می دهند.

در این روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی چگونه می توان آنها را متقاعد کرد که رأیشان بر زندگی روزمره آنها اثر می گذارد؟

در این برنامه «بیست و پنج ثانیه» ورونیک دو کایسر، عضو پارلمان اروپا از بلژیک و نایب رییس اتحاد پیشرو سوسیالیستها و دموکراتها، آلدا سوزا، نماینده پرتغال در پارلمان اروپا و عضو گروه کنفدراسیون چپ اتحادیه اروپا و گروه های چپ سبز قطب شمال و هانس موند، بنیانگذار پروژه «اتحادیه اروپا را به لرزه درآورید» که برای به دست آوردن رای، به ۳۰ شهر اروپایی سفر کرده است، شرکت کرده اند.

مهمانان برنامه به سوالات کریس برنز در مورد مسائلی نظیر علت میزان بالای عدم شرکت مردم در انتخابات، نتیجه این غیبت، انتظارات مردم از سیاستمدارها و راههای جلب مردم بسوی صندوقهای رأی در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی، پاسخ می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟