Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تعرفه های اتحادیه اروپا برای هزینه رومینگ تلفن های همراه

تعرفه های اتحادیه اروپا برای هزینه رومینگ تلفن های همراه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خانم مری از دوبلین برای برنامه سخن شما نوشته است: «من ایرلندی هستم و قصد دارم برای تعطیلات به چندین کشور اروپایی سفر کنم. آیا باید درباره هزینه رومینگ تلفن همراه نگران باشم؟»

مسئول سرویس ارتباطات مستقیم در اتحادیه اروپا در پاسخ می گوید: “هنگامی که از تلفن همراهتان در دیگر کشورهای اروپایی برای صحبت کردن، ارسال پیام کتبی و یا ارتباطات اینترنتی استفاده می کنید، مقررات بین المللی رومینگ محدودیت هایی را برای اپراتور تلفن شما ایجاد می کند.

در سراسر اتحادیه اروپا ، برای هزینه رومینگ استفاده از این خدمات، سقفی تعیین شده است و قیمت ها از یک حد معینی بالاتر نمی رود.

از ابتدای ژوئیه سال ۲۰۱۳ میلادی مبلغ این هزینه برای هر دقیقه مکالمه تلفنی ۲۴ سنت و برای هر دقیقه از دریافت تماس تلفنی ۷ سنت و برای دریافت پیام کتبی ۸ سنت می باشد. در صورت اتصال به اینترنت نیز مبلغ ۴۵ سنت برای هر مگابایت از اطلاعات دریافت خواهد شد. البته قرار است از ابتدای ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی این تعرفه ها کاهش یابد.

غیر از موارد اعلام شده چنانچه شما از تلفن همراهتان خدمات ویژه دیگری نیز دریافت می کنید، تعرفه های اتحادیه اروپا بطور خودکار بر دیگر خدمات ارتباطی نیز اعمال خواهد شد و لازم است که قبل از عبور از مرزها، در این باره از اوپراتور تلفن همراهتان کسب اطلاع کنید.

برای محافظت از شما در مقابل صورت حساب های بیش از حد رومینگ، برای حجم داده های تلفن های همراه در سراسر جهان نیز سقفی تعیین شده است که این سقف مبلغ ۵۰ یورو و یا معدل آن به دیگر ارزهای معتبر جهان است. البته چنانچه شما در این باره با اوپراتور تلفن همراهتان به توافق دیگری رسیده باشید این سقف تغییر خواهد کرد. همچنین پس از استفاده از ۸۰ درصد میزان سقف تعیین شده، شما بصورت خودکار یک پیام هشدار دریافت خواهید کرد.

چنانچه فکر می کنید که شرکت ارائه دهنده خدمات تلفنی، حقوق شما را در زمینه استفاده از سرویس رومینگ نقض کرده است ، ابتدا می توانید با شرکت ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید و از آنها بخواهید که این مشکل را برطرف کنند و چنانچه پاسخ آنها راضی کننده نبود می توانید با مقامات ملی مسئول در بخش نظارت بر ارتباطات راه دور مکاتبه کنید. در بیشتر موارد آنها روش های ویژه ای را برای حل سریع مشکل آنهم بصورت منصفانه اتخاذ می کنند.

همچنین در صورتیکه شکایتی درباره شرایط و ضوابط خدمات رومینگ، کیفیت خدمات ، دسترسی به شبکه های اجتماعی و خدمات رومینگ دارید آن را با مقامات ملی ناظر بر ارتباطات راه دور مطرح کنید. فراموش نکنید که با تلفن تان آنلاین نمانید.»
برای اطلاعات بیشتر درباره اتحادیه اروپا با تلفن ۰۰۸۰۰۶۷۸۹۱۰۱۱ تماس بگیرید یا به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://europa.eu/youreurope/citizens

اگر مایلید پرسشی مطرح کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها