Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بررسی چالشهای پیش روی بودجه اتحادیه اروپا

بررسی چالشهای پیش روی بودجه اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بودجه هفت ساله اتحادیه اروپا پس از ماهها بحث، در نهایت تصویب شد. چانه زنی و سهم خواهیِ بیشتر کشورها و بخش های مختلف، برای هزینه کردن در سطح ملی با بخش مربوطه، به قدری شدید بود که کمیسر بودجه اورپا، روند تصویب بودجه در پارلمان اروپا را با انجام یک فعالیت بدنی دشوار مقایسه کرد.

میزان بالای بیکاری و اعتراضات دامنه دار شهروندان، پارلمان و کمیسیون اروپا، به همراه رهبران کشورهای اروپایی را برآن داشت تا برای مبارزه با این معضل، متحد شوند و برای کمک به حل مشکل بیکاری جوانان و دستگیری از موسسات و تشکیلات کوچک بازرگانی، پول بیشتری اختصاص دهند.

با این حال، هزینه کردن این بودجه حدودا هزار میلیارد یورویی باید در بعضی بخشها با تامل بیشتری صورت بگیرد. باید از هزینه های بوروکراسی کاسته شود تا سهم چهل درصدی کشاورزی محفوظ بماند. اما آیا این بودجه و برنامه هزینه کردن آن، حقیقتا برای قربانیان بحران اقتصادی چیزی را تغییر خواهد داد؟

همکارما در مقر پارلمان اروپا، در برنامه ویژه «بیست و پنج ثانیه» با حضور میهمانان و کارشناسان زیر به این موضوع پرداخته است.

ریچارد اشورث, گزارشگر بودجه گروه محافظه کاران و اصلاح طلبان پارلمان؛ ایوالو کالفین، از اعضای کمیته بودجه و گزارشگر اتحاد پیشرو سوسیالیست ها و دمکراتها؛ و یوسو کوسکینن، مدیر طرح شرکتهای نوپا از هلسینکی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟