Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران بانکی و کمک به اتحاد دوباره قبرس

بحران بانکی و کمک به اتحاد دوباره قبرس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جمهوری قبرس، اکثر شرکتها در حال بسته شدن هستند و بانکها نیز وام نمی دهند و بیشتر شغلها درحال ناپدید شدن هستند. در حالیکه به نظر دولت، کازینوها و قمارخانه های قانونی و اکتشاف و استخراج گاز بخشی از راه حل مشکل است اما دیگران معتقدند که مذاکره با شمال، راه حل واقعی است. آیا ادامه این بحران به قبرس صدمه خواهد زد یا به آن کمک خواهد کرد؟ در این برنامه گزارشگر به این موضوع می پردازیم.

در سال 1974 میلادی، دولت وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین کنندگان حق حاکمیت قبرس، واحدهای ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد.

نه سال بعد بخش ترک نشین قبرس اعلام استقلال کرد. بخش ترک نشین قبرس را غیر از ترکیه، کشور دیگری به رسمیت نشناخته است. این در حالیست که در سال 2004 جمهوری قبرس یعنی بخش جنوبی رسما به اتحادیه اروپا پیوست.

پیدا کردن یک راه حل عادلانه و منصفانه برای یکی از قدیمی ترین مناطق مورد درگیری و منازعات جاری در اروپا ، آنهم در شرایطی که بحران منطقه پولی یورو موجب تحمیل سیاستهای ریاضتی و کاستن از هزینه های دولتی شده می تواند بیانگر این باشد که برای رسیدن به این هدف، زمان محدود است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت

زغال‌سنگ، طلای سیاه یا بلای جان لهستان؟

مسیر بالکان غربی، دروازه جدید مرگ برای پناهجوها