تهدید حذف کمک های غذایی اروپا به فقرا

تهدید حذف کمک های غذایی اروپا به فقرا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “توم” از پاریس پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: «تازگی در جایی خواندم که ممکن است به برنامه کمک غذايی اروپا به فقرا پایان داده شود. دقیقا در چه مرحله ای هستیم؟»

موریس لونی، مدیر فدراسیون بانک های غذایی فرانسه به این پرسش پاسخ می دهد: «این برنامه اروپاییِ کمک به نیازمندان در سال ۱۹۸۷ به منظور پاسخگویی به مردم فقیر در اتحادیه اروپا راه اندازی شد و در ابتدا با مازاد محصولات کشاورزی تغذیه می شد. سپس به تدریج و با بهبود تنظیم تولیدات کشاورزی، این برنامه تنها به کمک یک بودجه مالی ویژه تامین شد. اما به این ترتیب، برنامه کمک غذايی اروپا به فقرا، مفهوم “سیاست مشترک کشاورزی اروپایی” خود را از دست داد و به یک کمک اجتماعی ساده تبدیل شد. اما برخی کشورها راضی نیستند و بر این باورند که کمک های رفاهی، به اتحادیه اروپا مربوط نیست و هر کشوری مسئول است. با این حال این برنامه تا پایان سال ۲۰۱۳ ادامه خواهد یافت. بنابراین تا سال ۲۰۱۴ مهلت داریم. در هر صورت عدم جایگزینی این برنامه با یک برنامه جدید دیگر، غیر قابل قبول است.

اگر این برنامه کاملا حذف شود، در سطح اروپا، سیزده میلیون نفر یعنی“فقیرترین” شهروندان اروپا با مشکل مواجه خواهند شد. در فرانسه این افراد سه میلیون نفر را تشکیل می دهند. انجمن های فرانسوی بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از منابع خود را از طریق این برنامه بدست می آورند. لهستان ۹۰ درصد از کمک های خود به فقرا را از این برنامه تامین می کند.

امروز درخواست ما اینست که در گردهم آیی سران دولت های اروپایی در ماه آینده، تصمیم ایجاد یک برنامه جدید گرفته شود. در وهله اول از سیاستمداران اروپایی می خواهیم که قول بدهند ابزار جدیدی برای کمک به فقرا ایجاد خواهد شد و بخش اصلی این ابزار از کمک های غذایی تشکیل شده باشد چرا که این دروازه ای برای ورود به جامعه خواهد بود. در آخر این ابزار جدید باید حداقل سطح کنونی بودجه ۵۰۰ میلیون یورو در سال را داشته باشد. یعنی حدود یک یورو در سال به ازای هر شهروند اروپایی. با این حال نیاز واقعی در حدود هفصد میلیون یورو در سال است.

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شماره تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها