حق رای و حضور در انتخابات محلی و اروپایی

حق رای و حضور در انتخابات محلی و اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “ایوان” از پراگ پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “من اسلواکیایی هستم، اما در حال حاضردر جمهوری چک زندگی و کار می کنم و می خواهم در انتخابات محلی پراگ رای بدهم. آیا حق اینکار را دارم؟”

“فردریک فرانسوا” کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد:
اگر در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا و یا در ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ زندگی می کنید، حق رای دادن و همینطور نامزد شدن در انتخابات اروپایی و شهرداری ها را دارید و همان شرایطی را خواهید داشت که دیگر اتباع آن کشور دارند.

برای رای دادن در انتخابات، اول از همه شما باید در آن کشور در فهرست رای دهندگان در انتخابات، ثبت نام کنید و برخی اطلاعات مانند ملیت و آدرس خود را بدهید. همچنین برای انتخابات اروپایی، باید عهد کنید که تنها یک بار در انتخابات رای خواهید داد.

اگر شرکت در انتخابات محلی و اروپایی در آن کشور اجباریست و شما در فهرست انتخاباتی ثبت نام کرده اید، باید حتما رای خود را بدهید.

در صورتی که می خواهید به عنوان نامزد در انتخابات شهرداری شرکت کنید، ممکن است لازم باشد مدرکی ارائه دهید که نشان دهد به عنوان نامزد انتخاباتی رد صلاحیت نشده اید و ممکن است از شما خواسته شود این مدرک از کشور خودتان صادر شده باشد. برای شرکت در انتخابات اروپایی هم باید با ارائۀ یک گواهی از کشور خودتان،ثابت کنید که شما رد صلاحیت نشده اید.

شما هم می توانید پرسش‌های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها