آینده ناجیان یورو؟

آینده ناجیان یورو؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با همکاری بنیاد عالی اروپایی مدیریت (ISEG)

با همکاری بنیاد بین المللی مطالعات سیاسی (ISPI)

در برنامه این هفته سخن شما، الکس از لیون درباره آینده کشورهای ناجی یورو می‌پرسد و آنتونیو ویلافرانکا، از موسسه بین المللی مطالعات سیاسی میلانو پاسخ می‌دهد.

الکس: با توجه به چالش‌های پیش روی واحد پولی یورو، آینده ناجیانی که در اوراق قرضه یورو سرمایه گذاری کرده‌اند چه خواهد بود؟

آنتونیو ویلافرانکا: «اگر وضعیت موجود برای شهروندان اروپایی وضعیتی مطمئن باشد. در آنصورت پاسخ مثبت است.

اما نکته اینجاست که تضمین سرمایه گذاری را کشور‌ها انجام می‌دهند و تنها نظارت آن‌ها را داریم و مساله همین است. باید در زمینه نظارت‌ها تغییری ایجاد کنیم و بیمه سرمایه گذاری‌ها را از سطح ملی به سطح اروپایی برسانیم.

باید به سوی نوعی اتحادیه بانکداری حرکت کنیم؛ اتحادیه بانکداری اروپایی که البته شامل نوعی نظارت اروپایی دست کم در مورد بانک‌های بزرگ نیز می‌شود و باید در سرمایه گذاری‌ها، نوعی تضمین در سطح اروپایی ایجاد کنیم.

اما در گام نخست، باید چارچوبی برای اتحادیه بانکداری اروپایی درنظر بگیریم و در ادامه باید این تضمین را برای آن فراهم سازیم.»

در پایان ماه ژوئن، رهبران اروپایی با اصول اولیه یک اتحادیه بانکداری موافقت کردند. تا پایان سال جاری میلادی، مکانیسم نظارت واحد بر بانک‌های حوزه پولی بویژه در زمینه تزریق مستقیم نقدینگی به بانک‌ها توسط سازوکار اروپایی ثبات مالی یورو باید تعیین شود.

شماهم چنانچه پرسش یا نظری دارید می‌توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها