Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اجازه اقامت برای کار در اروپا

اجازه اقامت برای کار در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش مطرح شده از طرف “مادلین” از لیون در فرانسه: “من در فرانسه در رشتۀ ارتباطات فارغ التحصیل شده ام. از اواخر ماه ژوئن آینده، یک قرار داد کار، اما به طور کوتاه مدت در لندن پیدا کرده ام. آیا به اجازه اقامت نیاز دارم و در اینصورت با چه کسی باید تماس بگیرم؟

“جیمِنا گومز دو لا فلور” از سازمان موسوم به “یوروپ دیرکت” (Europe Direct) به این پرسش پاسخ می دهد:

“اگر شما برای مدت کوتاهی به کشور دیگری که عضو اتحادیه اروپا است سفر می کنید، تنها احتیاج به یک کارت شناسایی معتبر یا پاسپورت دارید، یعنی در صورتی که کمتر از سه ماه اقامت کنید. پس برای سفر به بریتانیا نیز همینطور است.

در برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شما باید حضور خود را به آنها گزارش دهید. معمولا این کار را می توانید در شهرداری یا در ادارۀ پلیس محلی انجام دهید. اگر در یک هتل اقامت دارید، معمولا آنها این کار را برای شما انجام خواهند داد.

اگر بیش از 3 ماه اقامت دارید، باز هم باید به شهرداری یا پلیس محل اقامت مراجعه کنید و کارت شناسایی یا پاسپورت خود را همراه با قرار داد کاری باخود داشته باشید.

در مورد بریتانیا، اگر شما شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس هستید، نیازی به این ثبت نام ندارید. اما با این حال می توانید این کار را انجام دهید چرا که به این صورت وضعیت خود را روشن می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است مستقیماً با مقامات بریتانیایی تماس بگیرید، از جمله ادارۀ امور مهاجرت بریتانیا و موسسۀ امور اتباع بیگانه.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها