Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ضرورت جایگزینی انرژی های قابل جایگزین به جای سوخت های فسیلی

ضرورت جایگزینی انرژی های قابل جایگزین به جای سوخت های فسیلی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، فابین از اسپانیا پرسش خود را در زمینه انرژی‌های جایگزین نفت مطرح کرده و راول روموا ایرودا، نماینده سبز‌ها در اتحادیه اروپا پاسخ داده است.

فابین: در دنیایی با مدلهای اقتصادی مبتنی بر نفت، بعنوان نماینده سبز‌ها دراتحادیه اروپا فکر می‌کنید آیا می‌توان از نفت به عنوان عاملی مهم در رشد اقتصادی صرف نظر کرد؟

راول روموا ایرودا:
«ما با این پرسش روبرو هستیم و در واقع کار دیگری جز طرح این موضوع برای ما باقی نمی‌ماند. ما به شیوه کنونی نمی‌توانیم ادامه دهیم. نمی‌توانیم به مصرف سوختهای فسیلی نظیر نفت ادامه دهیم و باید جایگزین دیگری پیدا کنیم.

بحث بر سر نبود انرژی‌های جایگزین نیست بلکه مساله خواست و اراده سیاسی است که نمی توان به نتیجه برسد. موضوعی که ما را از یافتن مسیر درست باز می‌دارد. تاکید می‌کنم که نقطه شروع تمام تحلیل‌ها، درک این موضوع است که نمی‌توانیم در مسیر کنونی ادامه دهیم. ادامه آن غیر ممکن است و با یک بن بست روبرو هستیم. در نتیجه، باید از این اصل شروع کرد که تغییر لازم و ضروری است و باید چاره‌ای برای آن جست. چه چاره‌ای؟
مصرف بهینه انرژی. مصرف کمتر که می تواند از طریق سهمیه بندی بین تولید و مصرف تعادل برقرار کند.

دیگر اینکه باید روی انرژی‌های بادوام و انرژی‌های غیرآلاینده کم خطر‌تر حساب باز کرد و باید در تولید انرژی‌های پاک و قابل جایگزین بیشترین سرمایه گذاری صورت پذیرد و در ‌‌نهایت، موضوع اساسی اینکه باید ذهنیت‌ها را تغییر داد. این ایده‌ها جز با تصمیم و خواست جمعی اکثریت شهروندان و همراهی نهادهای مختلف به ثمر نخواهد نشست. باید بگویم که دو موضوع اساسی مطرح است. جامعه باید بخواهد و خود را با این تغییرات همراه کند. این امر جز با تغییر نگرش‌ها ممکن نیست. در مرحله بعد، نهادهای مختلف باید موضوع را درک و از آن دفاع کنند. اما این تصمیم‌ها کجا گرفته می‌شود؟
در نهادهای مختلف.

مسلما برپایی تظاهرات و راهپیمایی‌ها در خیابان‌ها اقدامی مناسب اما ناکافی است. اگر این اقدامات و مبارزات نتوانند نهادهای مختلف را متقاعد سازند، مسلما نخواهند توانست بین بخش زیادی از مردم موضوع را جا بیاندازند.

چنانچه شما هم پرسش یا نظری دارید می‌توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها