Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا قوانین جدیدی را درباره سلامت و رفاه حیوانات خانگی وضع می‌کند

نگهداری و فروش حیوانات خانگی
نگهداری و فروش حیوانات خانگی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا قانون جدیدی را درباره بهبود استانداردهای سلامت و رفاه حیوانات خانگی مانند سگ‌ها و گربه‌ها پیشنهاد داد.

آگهی

بهبود قابلیت ردیابی حیوانات خانگی و ممنوعیت اقداماتی مانند برداشتن بخشی یا تمام نرمه بیرونی گوش جانور از جمله پیشنهادهای کمیسیون اتحادیه اروپا است.

کمیسیون اروپا به عنوان نهاد اجرایی اتحادیه اروپا قصد دارد از طریق قوانین جدید، حداقل استانداردهای مشترک را برای پرورش و نگهداری حیوانات خانگی وضع کند و به خلأ قانونی در مورد این موضوع در اتحادیه اروپا پایان دهد.

با وجود قوانین اتحادیه اروپا در مورد حمایت از سگ‌ها و گربه‌ها اما هنگامی‌ که این گروه از جانوران برای اهداف علمی یا جابجایی غیرتجاری پرورش می‌یابند، در حال حاضر هیچ چارچوب مشخصی در مورد سلامت آنها در این اتحادیه وجود ندارد.

این قانون که در دست تهیه است، روز پنج‌شنبه هفت دسامبر به عنوان بخشی از بسته رفاهی جدید برای حیوانات در اتحادیه اروپا رونمایی شد.

بر اساس آمار ارائه شده توسط کمیسیون اروپا، ارزش تخمینی فروش سالانه سگ و گربه در این اتحادیه بیش از ۱.۳ میلیارد یورو است.

یکی از ویژگی‌های این پیشنهاد، بهبود قابلیت ردیابی سگ‌ها و گربه‌ها به هنگام فروش است که اجازه کنترل بهتر شرایط سلامت و رفاه حیوانات را می‌دهد.

اگرچه در حال حاضر ثبت حیوانات خانگی در ۲۴ کشور عضو اتحادیه اروپا اجباری است اما آن‌ها به شکل نظام‌مند با یکدیگر در ارتباط نیستند و داده‌های خود را در این زمینه به اشتراک نمی‌گذارند.

انتظار می‌رود قوانین جدید اتحادیه اروپا حدود ۲۴ هزار تا ۳۰ هزار پرورش‌دهنده سگ‌های فروشی و همچنین برای ۸ هزار تا ۱۰ هزار پرورش‌دهنده گربه فروشی را در برگیرد.

برخی از نمایندگان پارلمان اروپا از مدت‌ها پیش خواستار اقدام اتحادیه اروپا برای مقابله با تجارت غیرقانونی حیوانات خانگی به منظور محافظت از سلامت و رفاه این حیوانات شده بودند.

پتر لیز، عضو آلمانی پارلمان اروپا به یورونیوز گفت که تجارت غیرقانونی توله‌سگ یک «جنایت علیه سلامت حیوانات» است که سلامتی انسان‌ها را هم به خطر می‌اندازد.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

کمیسیون اروپا با تأکید بر ضرورت اجرای پیشنهادهای ارائه شده در مورد حیوانات خانگی، اعلام کرد که فقدان قابلیت ردیابی حیوانات خانگی و واکسیناسیون مناسب آن‌ها، خطری جدی برای انتقال بیماری‌های مشترک انسان و حیوان است که می‌تواند بهداشت عمومی در اتحادیه اروپا را با خطر مواجه کند.

موضوع دیگری که کمیسیون اروپا تمایل دارد در قوانین جدید به آن توجه شود، تجارت غیرقانونی حیوانات خانگی از خارج از اتحادیه اروپا، به ویژه از کشورهایی مانند صربستان، بلاروس، روسیه و ترکیه است.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا به یورونیوز گفت: «کشورهایی که حیوانات خانگی را به اتحادیه اروپا صادر می‌کنند باید قوانین و شرایط ما را رعایت کنند. ما لیستی از کشورها و موسسات مورد تایید را تنظیم خواهیم کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیمارستانی در اسپانیا برای تقویت روحیه بیماران از سگ‌ها کمک می‌گیرد

بچه پاندای قرمزی که به یکی از جاذبه‌های باغ وحش لیسبون تبدیل شد

سالن‌های لوکس مراقبت و نگهداری از حیوانات خانگی در دبی