Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رُم ایتالیا در محاصره گرازهای وحشی

 رُم ایتالیا جولانگاه گرازهای وحشی
رُم ایتالیا جولانگاه گرازهای وحشی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در یکی از مناطق شمالی رم به دلیل نگرانی از حملات گراز‌های وحشی، شبها منع تردد اعلام شده است.

آگهی

مقامات ایتالیایی در حال برنامه ریزی برای مقابله با گرازهای وحشی هستند که ساکنان رم پایتخت این کشور را به وحشت انداخته‌اند.

رم در محاصره تعداد فزاینده‌ای از گرازهای وحشی قرار گرفته است. گرازها وارد شهر می‌شوند، از سطل‌های زباله غذا می‌خورند و حتی به ساکنان حمله می‌کنند.

این حیوانات سال‌هاست که در حومه رم زندگی می‌کنند، با این حال گزارش‌های هجوم به شهر در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، زیرا حیوانات به دنبال غذای دور ریخته‌ شده هستند.

AP Photo
AP Photo/Gregorio BorgiaAP Photo

 موضوع اما زمانی بحرانی شد که مؤسسه دامپزشکی ایتالیایی  تأیید کرد که سه لاشه گراز را که قربانی تب خوکی آفریقایی، یک بیماری ویروسی بسیار مسری، پیدا کرده است. این بیماری گرچه تأثیری بر سلامت انسان ندارد، اما خطری برای حیوانات و دام‌های اهلی است.

گرازهای وحشی چگونه بر رم تأثیر گذاشته‌اند؟

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۳ هزار گراز در حومه رم زندگی می‌کنند. خوک‌های وحشی - گراز -  گاهی در شمال رم دیده می‌شوند که در حال زیر و رو کردن سطل‌های زباله هستند.

به خاطر نگرانی از تب خوکی سطل زباله‌ها در برخی مناطق شهر به گونه‌ای تعبیه شده‌اند تا از حملات خوک‌های وحشی دور باشند.

 آندریا کاستا، وزیر بهداشت و درمان ایتالیا اکنون اعلام کرده که «کشتار گرازهای وحشی در مقیاس بزرگ» در سراسر ایتالیا برای کاهش تعداد فزاینده گرازها ضروری است.

مورد اولیه تب خوکی در ماه ژانویه در منطقه پیه‌مونته در شمال ایتالیا شناسایی شد و مقامات در تلاش برای جلوگیری از شیوع آن به دیگر نقاط کشور هستند.

آیا گراز وحشی به مردم حمله می‌کند؟

مواردی از حملات گراز‌های وحشی به شهروندان گزارش شده است. چند روز پیش روزنامه لا رپبوبلیکا در گزارشی از خانمی نوشت که وقتی قصد داشت زباله‌های خانه‌اش را بیرون بگذارد مورد حمله یک گراز قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد. او به خبرنگار روزنامه گفته بود که اگر سگش به کمکش نمی‌رفت معلوم نبود چه اتفاقی برایش می‌افتد.

AP Photo
Andrew MedichiniAP Photo

گاهی گرازها با توله‌هایشان وارد شهر می‌شوند که در این صورت خطرناک‌تر هم می‌شوند زیرا گراز مادر نگران امنیت توله‌هایش است و می‌تواند به عابران حمله ور شود.

افزایش نگرانی‌ها موجب شده تا برای محافظت از ساکنان منطقه بالدوینا در شمال رم، از ساعت ۸:۳۰ شب منع آمد و شد اجرا شود.

وزیر بهداشت ایتالیا می‌گوید: «تصور می‌کنم این لحظه مناسبی است که در مورد یک برنامه انتخابی حیاتی و حذف برای کاهش تعداد آنها فکر کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرازهای بارسلون کیف شکیرا را ربودند و موبایلش را جویدند

تعقیب و گریزی متفاوت در برلین؛ وقتی مرد برهنه سرآسیمه به دنبال گراز وحشی می‌دود

شکار گرازهای آلوده به مواد رادیواکتیو در فوکوشیما