Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیزدهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله روز ۲۷ ژوئیه با اجرای کنسرتی به نام «زنده باد اپرا» گشایش یافت.

آگهی

سیزدهمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان روز ۲۷ ژوئیه با کنسرتی به نام «زنده باد اپرا» گشایش یافت که برجسته‌ترین خوانندگان اپرای اهل آذربایجان طی آن برنامه اجرا کردند.

امسال هنرمندانی از سایر نقاط جهان از جمله بریتانیا، ترکیه، استونی، لیتوانی، روسیه و لهستان در این جشنواره به اجرای برنامه می‌پردازند.

این جشنواره که به سرپرستی بنیاد حیدر علی‌اف و حمایت وزارت فرهنگ این کشور برگزار می‌شود هر سال میزبان اجرای انواع موسیقی از جمله کلاسیک، جاز، فولکور، دنس و غیره است.

فرهاد بدل‌بیگلی، رئيس آکادمی موسیقی باکو و مسئول هماهنگی این جشنواره می‌گوید: «سیزدهمین دورهٔ جشنواره با اجرای ستارگان ما یوسف ای‌وزوف و دینارا علی‌یه‌وا که شهرت جهانی دارند آغاز شد، این جشنواره تعدادی هنرمند جوان و اهداف آموزشی هم دارد. قبل از کنسرت‌ها سخنرانی‌ ارائه می‌شود. صدای بچه‌ها را می‌شنوید، برای این است که به موسیقی خوب عادت کنند.»

طرح «حمایت از جوانان» در سال ۲۰۱۶ آغاز شده، و هدف آن شناسایی و پشتیبانی از استعدادهای جوان آذربایجان است.

فوواد ابراهیم‌اوف، رهبر ارکستر سمفونیک ملی آذربایجان می‌گوید: «در هر کنسرت هنرمندان جوان نیز حضور دارند، و در این جشنواره حمایت فراوانی از آنها شده، جوانان آینده‌سازان هر کشورند، و البته شرکت جوانان در چنین جشنواره‌ای ارزشمند است.»

مخاطبان این جشنواره همزمان با شنیدن موسیقی هنرمندان معتبر با آثار هنرمندان نوظهور نیز آشنا می‌شوند، این جشنواره، که تلفیقی منحصربه‌فرد از موسیقی و فرهنگ است تابستان هر سال در شهر قبلهٔ آذربایجان برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس