نسخه‌ای خاص از ترانه معروف باب دیلن ۱.۵ میلیون پوند در حراج به فروش رفت

باب دیلن، خواننده و موسیقی‌دان آمریکایی
باب دیلن، خواننده و موسیقی‌دان آمریکایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروش این اجرای منحصر به فرد از ترانه «دمیدن در باب» ممکن است تبدیل به نقطه عطفی در صنعت موسیقی شود و هنرمندان بیشتری را به سوی عرضه اجراهای منحصر به فرد از ترانه‌هایشان سوق دهد.

آگهی

نسخه‌ای منحصر به فرد از ترانه «دمیدن در باد» با صدای باب دیلن، موسیقی‌دان و خواننده آمریکایی در حراج کریستیز در لندن به قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار پوند به فروش رسید. 

این اجرای خاص و منحصر به فرد از ترانه «دمیدن در باد» (Blowin in the Wind) هرگز به طور عمومی پخش نخواهد شد. این نسخه از ترانه مشهور باب دیلان اکنون متعلق به فردی ثروتمند است که هویتش فاش نشده است. 

فروش این اجرای منحصر به فرد از ترانه «دمیدن در باب» ممکن است تبدیل به نقطه عطفی در صنعت موسیقی شود و هنرمندان بیشتری را به سوی عرضه اجراهای منحصر به فرد از ترانه‌هایشان سوق دهد. بسیاری از موسیقی‌دانان طی سال‌های گذشته به دنبال کاهش فروش سی دی‌های موسیقی و عدم کسب درآمد از خدمات استریمینگ با افت درآمدهایشان روبرو شده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

باب دیلان نسخه به فروش رفته از ترانه «دمیدن در باد» را در سال ۲۰۲۱ همراه با تی بون برنت، تهیه‌کننده موسیقی و برنده چند جایزه گرمی ضبط کرده بود. این نسخه اولین اجرا از ترانه «دمیدن در باد» محسوب می‌شود که پس از سال ۱۹۶۲ در استودیوی موسیقی ضبط شده است. 

به گزارش برخی رسانه‌ها دو خریدار در حراج کریستیز رقابتی تنگاتنگ برای خرید این نسخه از ترانه «دمیدن در باب» داشتند. 

قیمت نسخه جدید این ترانه با صدای باب دیلن پیش از فروش از سوی حراج کریستیز کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار تخمین زده شده بود. مجله «رولینگ استون» در سال ۲۰۰۴ ترانه «دمیدن در باد» اثر باب دیلن را در جایگاه چهاردهمین ترانه برتر تاریخ موسیقی قرار داده بود. 

باب دیلن، ۸۱ ساله در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باب دیلن جایزه نوبل خود را پس از ارایه سخنرانی دریافت کرد

نمایشگاه آثار نقاشی باب دیلن، خواننده، ترانه سرا و برنده جایزه نوبل ادبیات

برندگان جوایز عکاسی جهانی سونی ۲۰۲۴؛ از عقیم‌سازی اجباری تا متروکه‌های آلوده به تشعشعات اتمی