Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای اپرای توسکای پوچینی در جشنواره کستل دو پرالادا اسپانیا

با همکاری
اجرای اپرای توسکای پوچینی در جشنواره کستل دو پرالادا اسپانیا
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Bolithoیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سوندرا رادوانوفسکی:‌ «این اپرا درباره عشق، مبارزه، حسادت، جنگیدن برای آنچه به آن اعتقاد دارید و با خود صادق بودن است. کاوارادوسی و توسکا با خودشان صادق اند و برای همین است که آنها در پایان جانشان را از دست می دهند.»

اپرای توسکای پوچینی در جشنواره کستل دو پرالادا، در شمال اسپانیا با حضور یوناس کافمن، سوندرا رادوانوفسکی و کارلوس آلوارس و به رهبری نیکولا لوئیسوتی به روی صحنه رفت.

کارلوس آلوارس، خواننده باریتون درباره این اجرا می گوید:‌ «این نسخه‌ای از یک کنسرت است که مخاطبان می توانند بیش از حالت معمول روی موسیقی تمرکز کنند.»

سوندرا رادوانوفسکی، خواننده سوپرانو نیز میگوید: «برای من صمیمی تر بود و وقتی شما کنسرت می دهید رنگ های دیگری را کشف می کنید.»

از نظر یوناس کافمن، خواننده تنور «این موسیقی در توصیف و خلق این تصاویر بسیار روشن و واضح است.»

کارلوس آلوارس نیز توسکای پوچینی رت «خارق العاده» توصیف می کند.

کاوارادوسی در این اپرا یکی از نقش های اصلی است. از نظر یوناس کافمن این اپرا «یکی از عالی ترین اپراهایی است که تاکنون نوشته شده است. احتمالا تعداد انگشت شماری اپرا وجود دارد که شما نمی خواهید حتی یک نت را از دست بدهید و توسکا مطمئنا یکی از آنهاست.»

سوندرا رادوانوفسکی درباره این اپرای پوچینی می گوید:‌ «این اپرا درباره عشق، مبارزه، حسادت، جنگیدن برای آنچه به آن اعتقاد دارید و با خود صادق بودن است. کاوارادوسی و توسکا با خودشان صادق اند و برای همین است که آنها در پایان جانشان را از دست می دهند.»

وی می افزاید: «کاراکتر صدای سوپرانو بیشتر در نقش یک خواننده جوان ظاهر می شود تا یک خوانند حرفه اید. میدانید که او عاشق کاری است که انجام می دهد، او عاشق است و فکر می کنم چیزی بیشتر از یک توسکای ساده و مهربان است.»

یوناس کافمن درباره این اپرا می گوید: «کاوارادوسی واقعا نیاز دارد که عاشق توسکا باشد، او به سادگی زیر نگاه او ذوب می شود و اگر توسکا چنین شخصیت بدجنسی است مانند آنچه برخی اوقات می بینید ... خیلی رفتارش معتبر نیست.»

کارلوس آلوارس، خواننده اسپانیایی باریتون بعد دیگری را به تصویر می کشد که تصویر اسکارپیا، پلیس سادیست است: «به اسکارپیا بعنوان یک مرد عاشق، یک مرد ناامید عاشق فکر کنید بعد شما کهن الگوهای مرتبط با کسی که قدرتمند و خبیث است را فراموش می کنید. شما می توانید به شیوه مودبی خبیث باشید.»

سوندرا رادوانوفسکی خواننده سوپرانوی آمریکایی کانادایی معتقد است که خلوص کلید قطعه توسکا است:‌ «بنابراین هر چه این قطعه ساده تر خوانده شود موثرتر است زیرا چیزی است مانند دعایی فروتنانه.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی اپراخانه سلطنتی لندن با اجرای ریگولتو اثر جوزپه وردی

کنسرت شب تابستانی؛‌ سفری موسیقایی به گرد جهان با ارکستر وین

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان