اشتیاق سونیا یونچووا، خواننده برجسته اُپرا برای اجرای اپرای اسپانیایی

با همکاری
اشتیاق سونیا یونچووا، خواننده برجسته اُپرا برای اجرای اپرای اسپانیایی
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«همیشه عاشق اسپانیا بوده‌ام، عاشق ذهنیّت سرراست و سرزندگی مردمش. کشورهایی را که اصالت‌شان را حفظ می‌کنند دوست دارم و اسپانیا یکی از آن کشورهاست.»

سونیا یونچووا خوانندهٔ معروف سوپرانو، برای نخستین‌بار زارزوئلا، یا اُپرت اسپانیایی را در مادرید اجرا می‌کند.

این خواننده بلغارستانی دربارهٔ عشق و علاقهٔ خود به فرهنگ اسپانیا می‌گوید: «همیشه عاشق اسپانیا بوده‌ام، عاشق ذهنیّت سرراست و سرزندگی مردمش. کشورهایی را که اصالت‌شان را حفظ می‌کنند دوست دارم و اسپانیا یکی از آن کشورهاست.»

زارزوئلا که آن را اغلب اُپِرِت اسپانیایی می‌خوانند، تلفیقی است از نثر و شعر و رقص. سونیا می‌گوید: « همیشه مجذوب کُمدی و همچنین داستان‌های عاشقانهٔ سوزناک بوده‌ام و عاشق آن احساس هوسناکی که از این موسیقی‌ها بیرون می‌زند. برای همین می‌خواستم زارزوئلا بخوانم.»

مادرید همواره کانون گرم آفرینش این ژانر بوده است و اپراخانه زارزوئلای این شهر به تقلید از لااسکالّای میلان در سال ۱۸۵۶ گشایش یافته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

میگوئل اورتگا، رهبر ارکستر این اجرا دربارهٔ این گونه موسیقایی می‌گوید: «زارزوئلّا در اسپانیا یک ژانر غنایی است که قدمت زیادی دارد و اولین اجراهای آن به ۱۶۵۰ بر می‌گردد. اما شاهکارهایی واقعی این ژانر در ابتدای قرن بیستم پدید آمد.»

یکی از این آثار اپرت معروف «لامِرچِنِرا» ساختهٔ فدریکو مورِنو تورّوبا است.

سونیا می‌گوید این اُپرت محبوب اوست و دربارهٔ سیروسیاحتش در ژانرهای مختلف موسیقی می‌گوید: «همیشه کنجکاوی‌ام را دربارهٔ دیگر ژانرهای موسیقی حفظ کرده‌ام. به خودم اجازه سفر در دنیاهای دیگر را می‌دهم و این کار را خیلی دوست دارم. به‌عنوان هنرمند این آزادی را به خودم داده‌ام.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انعطاف‌پذیری در شنیدن؛ رمز موفقیت اجرای موسیقی گوستاوو دودامل

رد پای نقاشی و سینما در اجرای تازهٔ آیدا، اپرای جاودانهٔ جوزپه وردی

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان