Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شب بهترین‌های جهان در اپرای لااسکالای میلان

با همکاری
شب بهترین‌های جهان در اپرای لااسکالای میلان
Copyright 
نگارش از Katharina Rabillon
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این اجرا برای من جشنی است بین دوستان، در بالاترین سطح.»

بهترین‌های موسیقی کلاسیک جهان در خانهٔ اپرای لااسکالای میلان دور هم جمع شدند تا با اجرای مشهورترین قطعات تاریخ اپرا، شبی منحصربه فرد را ثبت کنند ... و اجرای موسیقی این شبِ به یاد ماندنی را ارکستر فیلارمونیک وین بر عهده داشت.

پلاسیدو دومینگو، خواننده اسطوره‌ای اپرا و رهبر ارکستر می‌گوید‌: «رهبری ارکستر فیلارمونیک وین، در اپرای لااسکالای میلان بزرگداشت عظیمی برای موسیقی است آن‌هم در کنار برترین‌ها مثل سونیا یونچِوا، یوهانِس کافمن، خوان دیه‌گو فِلورِز و با پیانوی یوجا وانگ.»

گوستاو دودامل خواننده تنورباس معتقد است حضور در شهر و اپرایی که جوزپه وردی آنجا حضور داشته و کار کرده تجربه‌ای بی‌نظیر است. او می‌گوید:‌ «تاریخ و سنت هنوز اینجا حاضرند. و با ارکستر فیلارمونیک وین، گویی همهٔ اعضای یک خانواده اینجا هستند.»

سونیا یونچوا در کنار خوان دیه‌گو فلورز آرای معروفی از رومئو و ژولیت را اجرا می‌کنند

اما برای دنیل فروشاور‌، مدیر ارکستر فیلارمونیک وین این اجرا «جشنی است بین دوستان» و البته «در بالاترین سطح.»

میکائیل بلاده‌رر، مدیر اجرایی ارکستر فیلارمونیک وین می‌گوید‌ که تلاش داشته‌اند مجموعه‌ای از بهترین اپراهای ایتالیایی را از آهنگسازانی نظیر دونیزِتّی، وِردی،‌ پوچینی و نیز شارل گونوی فرانسوی جمع آوری کنند تا ادای دینی به اپراخانهٔ لااسکالا در میلان داشته باشند.

سونیا یونچوا تجربه حضور و همکاری با خوان دیه‌گو فلورز را تجربه‌ای یگانه و ناب می‌داند و می‌افزاید: «هرگز با هم هیچ کاری اجرا نکرده بودیم. اپرای رومئو و ژولیت هم بسیار زیباست. و این برایم هیجان‌انگیز است.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این دو آریای معروفی از اپرای رومئو و ژولیت اثر شارل گونو را با هم اجرا کردند. خوان دیه گو فلورز دربارهٔ این اجرای مشترک با یونچوا می‌گوید: «این قطعهٔ بسیار زیبا فقط با همراهی یک چنگ و به آرامی اجرا می‌شود. شنوندگانش گاهی اشک می‌ریزند.»

یوجا وانگ، پیانیست معروف چینی و مشهور به «انگشتان پرنده»

یوجا وانگ، پیانیست برجستهٔ چینی که انگشتانش به «انگشت‌های پرنده» معروف اند درباره تجربه‌اش از اجرا در لااسکالا می‌گوید: «حدود ده سال پیش بود که اولین بار به سالن لااسکلا آمدم. واقعا جادویی بود چون تاریخ اینجا زنده است.»

درآمد حاصل از این اجرای مجلل برای کمک به فعالیت‌های آموزشی آکادمی خانهٔ اپرای میلان هزینه می‌شود. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادای دین به «یوهانس برامس» در جشنوارهٔ دیدارهای موسیقایی اویان

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی