Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

والت‌دیزنی: جورجیا سقط جنین را ممنوع کند دشوار در آن‌جا فیلم بسازیم

باب ایگر مدیرعامل شرکت والت دیزنی
باب ایگر مدیرعامل شرکت والت دیزنی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باب ایگر، مدیر شرکت فیلم و انیمیشن‌سازی والت‌دیزنی، روز پنج‌شنبه ۳۰ مه اعلام کرد اگر قانون جدید ممنوعیت سقط جنین در ایالت جورجیا اجرایی شود «بسیار دشوار» خواهد بود که این شرکت فیلم جدید خود را در آن جا تصویربرداری کند.

آگهی

باب ایگر، مدیر شرکت فیلم و انیمیشن‌سازی والت‌دیزنی روز پنج‌شنبه ۳۰ مه اعلام کرد که اگر قانون جدید ممنوعیت سقط جنین در ایالت جورجیای آمریکا اجرایی شود، «بسیار دشوار» خواهد بود که این شرکت فیلم جدید خود را در آن جا تصویربرداری کند.

آقای ایگر با بیان این مطلب افزود: «فکر می‌کنم بسیاری از افراد که برای ما کار می‌کنند نخواهند خواست آنجا به کار بپردازند و ما می‌باید در این موضوع از تمایل آن‌ها پیروی کنیم.»

شرکت دیزنی فیلم‌های تجاری بزرگی را همچون «پلنگ سیاه» و «انتقام‌جویان؛ پایان بازی» در این ایالت ساخته است و درصورت توقف فعالیت این غول فعال در صنعت سرگرمی در جورجیا، به تلاش‌های این ایالت در ساخت شغل در حوزه کارهای تولیدی لطمه شدیدی وارد خواهد شد.

فرماندار جمهوری‌خواه ایالت جورجیا روز ۷ مه قانونی را مبنی بر ممنوعیت سقط جنین بعد از ۶ هفتگی امضا کرد. اگر این قانون بتواند از سد دیوان عالی دادگستری در آمریکا بگذرد، از ۱ ژانویه سال آینده اجرایی خواهد شد.

جورجیا یکی از ۸ ایالتی است در آمریکا که در سال جاری برنامه ممنوعیت سقط جنین را در دستور کار قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین راهپیمایی سراسری زنان جهان برای برخورداری از حقوق برابر

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید