Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجری مراسم اسکار به دلیل «دگرباش‌ستیزی» مجبور به کناره‌گیری شد

کوین هارت
کوین هارت Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او در برابر این حملات و انتقادها با همرسان کردن چندین پیام ویدئویی در فضای مجازی گفته است که حرف‌های «نسنجیده» او مربوط به گذشته و دوران جوانی او بوده است.

آگهی

بازیگر آمریکایی که قرار بود مجری مراسم اسکار ۲۰۱۹ باشد، زیر فشار کاربران فضای مجازی به دلیل «دگرباش‌ستیزی» از مجری‌گری این مراسم انصراف داد.

کوین هارت، بازیگر معروف ۳۹ ساله که در فیلم «سواری با هم» ایفای نقش کرده و روز سه‌شنبه گفته بود که قرار است مجری مراسم سینمایی اسکار باشد، روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر اعلام کرد که در اجرای مراسم اهدای جوایز امسال شرکت نخواهد داشت.

او شامگاه پنج‌شنبه در توییتر خود نوشت: «تصمیم گرفتم از مجری‌گری اسکار امسال کناره‌گیری کنم زیرا نمی‌خواهم در شبی که هنرمندان نابغه بزرگ آن را جشن می‌گیرند، من اذهان را به سوی خودم جلب کنم.»

وی ضمن معذرت‌خواهی از جامعه دگرباشان افزوده است: «من به دلیل حرف‌های نسنجیده‌ای که درباره جامعه دگرباشان گفته‌ام صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.»

کوین هارت به دلیل آن که در گذشته در فضای مجازی حرف‌های ناشایستی درباره هم‌جنس‌گرایان نوشته، از سوی جامعه دگرباشان و کنشگران حقوق آنها به شدت مورد انتقاد و حمله قرار گرفته است. او در برابر این حملات و انتقادها با همرسان کردن چندین پیام ویدئویی در فضای مجازی گفته است که حرف‌های «نسنجیده» او مربوط به گذشته و دوران جوانی او بوده است.

آقای هارت در یکی از این ویدئوها می‌گوید: «دوستان، من الان نزدیک ۴۰ سال دارم و قطعا نسبت به گذشته‌های دور عوض شده‌ام و طور دیگری می‌اندیشم.»

آکادمی علوم و هنرهای سینما که برگزارکننده مراسم اسکار است هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است.

آقای هارت که در فیلم «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» نیز بازی کرده، قرار بود به همراه جیمی کیمل، ستاره مشهور دیگر آمریکایی مجری مراسم اسکار باشد. جیمی کیمل مجری مراسم اسکار سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز بوده است.

اجرای مراسم اسکار یکی از بزرگ‌ترین افتخارات بازیگران و هنرمندان در آمریکا محسوب می‌شود.

مراسم اهدای جوایز برندگان اسکار سال ۲۰۱۹ قرار است در تاریخ ۴ بهمن ماه برگزار شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لری کینگ، مجری مشهور آمریکایی در ۸۷ سالگی درگذشت

فرانکو زفیرلی کارگردان «رام کردن زن سرکش» درگذشت

روز جهانی مبارزه با دگرباش‌هراسی