نمایشگاه «جاده آمریکایی هنر مدرن» در موزه باربرینی آلمان

نمایشگاه «جاده آمریکایی هنر مدرن» در موزه باربرینی آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

موزه باربرینی پوتسدام، در نزدیکی برلین پایتخت آلمان به همراه مجموعه فیلپیس واشنگتن دی‌سی پذیرای علاقمندان آثار اولیه امپرسیونیست‌های آمریکایی‌، رئالیسم‌ بین دو جنگ و اکسپرسیونیست‌های انتزاعی پس از جنگ است.

علاقمندان در این موزه می‌توانند نمایشی متنوع از «بازگشت بومی‌ها»، ترکیب‌هایی متنوع از هنر مدرن آمریکا که در اروپا چندان شناخته شده نیست را نظاره کنند. آثار هنرمندانی چون فیلیپ گاستون، جان میچل و جکسون پولاک در این نمایشگاه عرضه شده‌اند.

اورتود وستیدر، مدیر موزه بابرینی در این‌باره گفت: «اینجا در موزه‌های اروپایی ما آثار خیلی کمی از دوره اولیه هنر مدرن آمریکا داریم. از همین رو خیلی به ندرت این کارها را در اروپا می‌بینیم. و این بدان معناست که جدا از نام‌های بزرگ، کارهای زیادی هستند که باید کشفشان کرد. به همین دلیل واقعا می‌خواستیم این گنجینه را به پوتسدام بیاوریم.»

مجموعه فیلیپس که در سال ۱۹۲۱ کارش را آغاز کرد نخستین موزه هنر مدرن آمریکاست و حدود ۳۰۰۰ اثر از هنرمندان مدرن و امپرسیونیست آمریکایی و اروپایی را در خود جای داده است.

سوزان برندز فرانک از دست‌اندرکاران هنری مجموعه فیلیپس واشنگتن دی‌سی با ابراز خرسندی نسبت به استقبالی که از این نمایشگاه شده گفت: «از علاقه زیاد و میل وافر اروپاییان به آموختن درباره هنر آمریکایی غافلگیر شدم و خیلی خوشحالم.»

موزه باربرینی تا سوم اکتبر پذیرای علاقمندان به آثار هنری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«موزۀ لوور در تهران» با حضور وزیر خارجه فرانسه افتتاح شد

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان