Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای اپرا در قرن بیست و یکم از نظر مدیر اپرای متروپولیتن نیویورک

با همکاری
اجرای اپرا در قرن بیست و یکم از نظر مدیر اپرای متروپولیتن نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشن نیم قرن فعالیت هنری اپرای متروپولیتن نیویورک، از زمان انتقال آن به مرکز هنرهای نمایشی لینکلن در اوایل ماه مه برگزار شد.

جشن نیم قرن فعالیت هنری اپرای متروپولیتن نیویورک، از زمان انتقال آن به مرکز هنرهای نمایشی لینکلن در اوایل ماه مه برگزار شد. خبرنگار یورونیوز به همین مناسبت با پیتر گلب مدیر کل اپرای متروپولیتن که زندگیش را وقف اپرا کرده است، گفتگویی انجام داده است.

پیتر گلب ۱۱ سال است که مدیر یکی از مجلل ترین اپراخانه های جهان است و می گوید:«فکر می کنم از نظر موفقیت اجراها اپرای متروپولیتن سابقه خوبی داشته است. این روزها بیش از هر زمان دیگر در تاریخ اپرای متروپولیتن، با ارسال زنده برنامه ها به سینماها افراد مختلف در سراسر جهان برنامه های ما را می بینند. افتخار می کنم به این که اهمیت و تعداد مخاطبین اپرای متروپولیتن در سراسر جهان تحت نظارت من بیشتر شده است.»

وی می افزاید: «در دبیرستان که بودم در اپرای متروپولیتن راهنما بودم. مدتهاست که تهیه کننده فیلم و برنامه تلویزیونی در باره موسیقی کلاسیک هستم و با برخی از بزرگترین هنرمندان قرن گذشته کار کرده ام. مدیر برنامه های “ولادیمیر هوروویتز” بودم و با “هربرت فون کارایان” از نزدیک کار کرده ام. زندگی من وقف برقراری ارتباط بین هنر و مخاطبان هر چه بیشتر بین مردم شده است. تهیه کننده خوب که امیدوارم من هم باشم یا دست کم در تلاش باشم که تهیه کننده خوبی بشوم، کسی است که با هر دو نیمکره مغزش کار کند یعنی کسی است که باید هم خلاق باشد و هم مسئول و پاسخگو.»

پیتر گلب از طرفداران اجرای مدرن اپرا در قرن بیست و یکم است و در این باره می گوید: «خوشبختانه در دنیا یا بهتر بگویم زمانی زندگی می کنیم که هنرمند می داند اپرای موفق در قرن بیست و یکم اپرایی با رویکرد زیباشناختی معاصر است. البته معنی چنین رویکردی این نیست که صحنه پردازی باید لزوما مدرن باشد اما باید برای حس زیباشناختی مدرن جذبه داشته باشد. همانطور که تولید فیلم و تولید نمایش تئاتر در ۵۰ سال گذشته تغییر کرده است تولید اپرا نیز باید تغییر کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن نیم قرن فعالیت هنری اپرای متروپولیتن نیویورک

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی