Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«پرسنال شاپر» فیلم دیدنی از کریستن استیوارت

«پرسنال شاپر» فیلم دیدنی از کریستن استیوارت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «پرسنال شاپر» (Personal Shopper) (دستیار شخصی خرید) دومین بازی کریستن استیوارت در ساخته های الیور آسایاس، (Olivier Assayas) کارگردان و فیلمساز فرانسوی است.

آگهی

فیلم «پرسنال شاپر» (Personal Shopper) (دستیار شخصی خرید) دومین بازی کریستن استیوارت در ساخته های الیور آسایاس، (Olivier Assayas) کارگردان و فیلمساز فرانسوی است. کریتسن استوارت ستاره مجموعه «گرگ و میش» بازیگر اصلی این درام روانشناسی است که به گفته کارگردان ژانرهای مختلف از فیلم دلهره آور تا فانتزی را تلفیق کرده است.

الیور آسایاس، کارگردان فرانسوی می گوید: «می خواستم داستان کسی را بازگو کنم که خودش را دوباره می سازد، پس از داغداری دوباره ساخته می شود. احساس می کنم نقاش هستم که با رنگهایی که اینجا و آنجا بکار می برند چیزی را بیان می کند. برای من مانند کولاژ بود من معتقدم برای بیان آنچه که می خواهی بگویی و انتقال احساس مورد نظر به مخاطب، کاربرد همه ابزارها خوب است.»

داستان بر محور مورین، یک دستیار شخصی خرید برای برندهای معروف در پاریس دور می زند، برادرش آنجا مرده است. مورین در جستجوی نشانه ای از برادرش است که از دور دست ارسال شده است.

فیلمساز کارگردان ۶۱ ساله در رابطه با شخصیت اصلی داستان می افزاید: «او آدم تنهایی است، کسی برای ارتباط گرفتن با او در آنجا نیست.» تنها فرد نزدیکش دوست پسر او است که در عمان کار و زندگی می کند و مورین با اسکایپ با او حرف می زند. نکته دیگر در زندگی او جستجو در اینترنت است که بخشی از حافظه و دانش ما شده است. تنها ولی در ارتباط با کسی است که وجود ندارد، مسیر فیلم با دریافت پیامی که گویی از برادر مورین است تغییر می کند.

الیور آسایاس با اشاره به بازی یکدست و گیرای کریستن استوارت می گوید: ««او به فیلم الهام و حرکت می دهد. به زبان دیگر او به این شخصیت حرکت، الهام و زندگی می دهد. از طرف دیگر، فکر می کنم به من توانایی انجام این پروژه را داد شاید بدون او نمی توانستم به پروژه ای فانتزی و نامرئی ها دست بزنم، یعنی چیزهای انتزاعی را هدایت کنم. باید بگویم بازیگری داشتم که همه چیز را به واقعیت بر می گرداند. بدون داشتن چنین بازیگری، کسی که حقیقتا واقعی و عینی است اینکار را نمی کردم.»

فیلم دستیار خرید شخصی برنده جایزه بهترین کارگردانی در جشنواره کن سال ۲۰۱۶ شد. اکران آن از ماه می ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷ در کشورهای مختلف دنیا زمانبندی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد