Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پنج رقیب اسکارِ بهترین بازیگر زن

پنج رقیب اسکارِ بهترین بازیگر زن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایزابل هوپر برای فیلم «آن زن» مراسم اُسکار امسال روز ۲۶ فوریه برگزار می شود.

آگهی

ایزابل هوپر برای فیلم «آن زن»

مراسم اُسکار امسال روز ۲۶ فوریه برگزار می شود.

رقابت بر سر اسکار بهترین بازیگر زن به شدت فشرده است. ایزابل هوپر بازیگر فرانسوی که امسال جایزه گلدل گلوب را هم از آن خود کرد، برای بازی در فیلم «آن زن» ساخته پل ورهوفن نامزد اسکار هم شده است. خود وی می گوید: «وقتی یک نقش چنین بزرگ است و کارگردان هم به روشنی می داند چه می کند، نیازی به هیچ کمک دیگری ندارید، خودتان را به نقش می سپارید، روز به روز، سکانس به سکانس و نما به نما. یک کارگردانیِ درخشان به همه پرسشهای شما پاسخ می دهد.»

اِما استون برای فیلم «لالا لند»

اِما استون که جایزه گلدن گلوب را هم برده است برای بازی در فیلم «لالا لند» نامزد اسکار شده است. او در این فیلم نقش هنرپیشه جوانی را بازی می کند که عاشق یک نوازنده جاز می شود. او پیش از این هم برای بازی در فیلم «پرنده مَرد» (Birdman) نامزد اسکار شده بود.

روت نگا برای فیلم «Loving»

بازی در فیلم Loving (دوستدار) هم نامزدی اسکار را برای روت نِگا بازیگر ایرلندی به همراه آورد. او نقش زن سیاه پوستی را بازی می کند که عشقش به مردی سفیدپوست سبب تغییر قانون منع ازدواج بین نژادی در ایالات متحده می شود.

وی درباره نامزدی اسکار می گوید: «نکته مهم نامزد شدن برای اُسکار این است که مردم این فیلم را می بینند و این امید هست که به کارهای بیشتر دسترسی پیدا کنید و در یاد مردم بمانید. بنا نیست (این موفقیت) تمام موانع کاری را از سر راه بردارد، بلکه فقط دری را به آرامی به روی امکانات باز می کند.»

مریل استریپ برای فیلم «فلورانس فاستر جنکینز»

مریل استریپ دوباره به مراسم اُسکار برگشته است، او در فیلمی ملهم از واقعیت، نقش بیوه پولداری را بازی می کند که با وجود صدای بَدش یقین دارد که سرنوشتش آن است که خواننده اُپرا بشود. وی که بیست بار نامزد و سه بار برنده اسکار شده معتقد است که این نقش در بین تمامی نقشهایش از همه بیشتر سرشار از زندگی بوده؛ زنی که با وجود چالشهای فیزیکی زیاد و بولهوسیِ شوهرش، در زندگی مضطرب نماند و زندگی شادی را سپری کرد.

ناتالی پورتمن برای فیلم «جَکی»

بازی چشمگیر ناتالی پورتمن در نقش جکی کِندِی، همسر جان اف کندی، رئیس جمهور نامیِ ایالات متحده او را برای سومین بار در میان نامزدهای اسکار جای داده است. ناتالی پورتمن شخصیت برجسته جکی کندی را ستوده و معتقد است که وی حتی در موقعیتی بسیار سخت یعنی پس از ترور شدن شوهرش، در دام غم و غصه شخصی اش گرفتار نماند و توانست همچنان اهمیت تصویرش را برای کل کشور درک کند و تصمیمهایی بگیرد که به یک ملّت کمک کند.

سال گذشته «بری لارسون» برای بازی در فیلم «اتاق» برنده این جایزه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد