Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شعار «ببین و بخر» در هفته مد لندن

شعار «ببین و بخر» در هفته مد لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در تازه ترین هفته مُد لندن، پنه لوپه کروز هم در کنار تنی چند از هنرپیشگان زن، در صف نخست تماشای طرح های تازه مارکِ بربری نشست.

آگهی

در تازه ترین هفته مُد لندن، پنه لوپه کروز هم در کنار تنی چند از هنرپیشگان زن، در صف نخست تماشای طرح های تازه مارکِ بربری نشست. این نمایش که با شعار «ببین و بخر» اجرا شد، به حاضرانِ مشهورش اجازه می داد لباسهای دلخواه شان را همانجا بخرند و به شکل سنتی ۶ ماه انتظار نکشند تا لباسها پس از تولید انبوه به بازار بیاید.

مجموعه تازه لباسهای بربری با الهام از آثار هِنری مور، پیکرتراش بریتانیایی معاصر طراحی شده است. برخی از مجسمه های برنزی او در ورودیِ نمایش لباس بربری به چشم می خورد. اما رنگ طرح ها، عموما سفیدِ، شیری، خاکستری و آبی بود. کریستوفر بِیلی، مدیر طراحی خلاق این شرکت، از پارچه های بافت و توری، پیراهنهای گشاد و آستینهایی پف کرده در طرحهای تازه اش بهره برده بود.

در لباسهای زنانه این مجموعه پیراهن های ژولیده سفید و حاشیه دوزی شده و تاپهای راه راه دیده می شد. پیراهنهای تک شانه کوتاه، شنل، و شلوارهای آزاد و همچنین یک جفت لباس شب نیز در میان طرح های تازه او به چشم می خورد.

اِردِم مورالیوغلو، طراح مُد متولد کانادا با مجموعه لباسهایی بلند، خوش دوخت و «بسیار زنانه» در این هفته مُد شرکت کرده بود. او سعی نکرده بود مانند بسیاری از طراحان، بخش زیادی از تنِ مانکنهایش را باز بگذارد بلکه خواسته بود فُرم تنِ زنانه را در تمامیتِ آن نشان بدهد و به ندرت یک بُرش تن نما در کارهایش به چشم می خورد.

بیشتر لباسهای او از یقه و آستینهای بلند و نیز جزئیات زیاد در طراحی و دوخت برخوردار بود. بالاپوشهای گشاد و پوتینهای بلند این مجموعه، غرق رنگ بود. زیبایی طرحهای اِردِم در جزئیات آنها نهفته بود، جزئیاتی که به هر لباس حسی خاص می داد. این مارک که از سال ۲۰۰۵ در لندن شروع به کار کرده، در میان چهره های معروف و بازیگران زن جوان هواداران بسیاری دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان