نمایش آثار ویلیام کنتریج در دانمارک

نمایش آثار ویلیام کنتریج در دانمارک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاهی از آثار ویلیام کنتریج در موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا واقع در در ۳۵ کیلومتری کپنهاگ دانمارک ( ۱۶ تا ۱۸ فوریه ) برپا شده است.

آگهی

نمایشگاهی از آثار ویلیام کنتریج در موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا واقع در در ۳۵ کیلومتری کپنهاگ دانمارک ( ۱۶ تا ۱۸ فوریه ) برپا شده است.

گلچینی از آثار این هنرمند اهل آفریقای جنوبی که عمدتا در ارتباط با برهه های سیاه تاریخ و بویژه دوران آپارتاید در کشورش هستند.

در مجموعه ویدیویی اخیر موسوم به ( More Sweetly Play The دانکه) او زندگی اقشار آسیب پذیر از پناهندگان گرفته تا زندانیان و معلولان و بیماران را برجسته کرده است.

ماتیاس یوسینگ سیبرگ، مدیر نمایشگاه در این باره می گوید: «ما کارهای موخر ویلیام کنتریج که مربوط به فاصله زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶ هستند را به نمایش گذاشته ایم. یعنی دوره ای که او فعالیت هنری خود را با علایق شخصی اش به تئاتر و ادبیات درآمیخت. بازدیدکننده ها می توانند در این محیط عالی شاهد این تصاویر و اصوات زنده باشند.»

در این گلچین موسوم به «امتناع از زمان»(Refusal of Time) کنتریج اپرا و تئاتر و ادبیات را با موسیقی و نقاشی و اجرا در هم آمیخته است. او با این کار می کوشد توسعه زمان را امتحان کند.

کنتریج عمده شهرت خود را مدیون آثاری است که در رابطه با ضلم و ستم های دوران آپارتاید در آفریقای جنوبی خلق کرده است. جوآنا دادلی که برای سال ها با او همکاری داشته در این باره می گوید: «آثار او قطعا با تکیه بر تاریخ آفریقای جنوبی شکل گرفته، تاریخ شخصی خودش که برای من به مفهوم کل دنیاست. بحث مرگ و زندگی است و گرامیداشت این دو. جشن تولد است و خیلی جنبه انسانی در آن قوی است. می تواند خیلی مضحک باشد ولی در عین حال می تواند هر لحظه داد شما را هم دربیاورد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند

جشنوارهٔ فیلم کودک و نوجوان شارجه؛ سینما با کودکان و برای کودکان