جشنواره ویارتجوی ایتالیا با طعم دونالد ترامپ

جشنواره ویارتجوی ایتالیا با طعم دونالد ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشنواره «ویارتجو» ایتالیا هر سال علاقمندان زیادی را راهی توسکانی می کند.

جشنواره «ویارتجو» ایتالیا هر سال علاقمندان زیادی را راهی توسکانی می کند. یکصد و چهل و چهارمین دوره این جشنواره سنتی امسال در حالی برگزار می شود که انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رییس جمهوری آمریکا در کانون توجه هنرمندان قرار گرفته و رنگ و بویی کاملا سیاسی به آن بخشیده است.

آگهی

یک طنز سیاسی با چاشنی واقعیت؛ مجسمه آزادی در حال پارو زدن بر روی زلف دونالد ترامپ که به شکل امواج سهمگین خودنمایی می کند و یک کابوی هفتیرکش در حال شلیک یه سمت مکزیکی ها و مسلمانان….

استفانو چینکوئینی که ایده نمایش دونالد ترامپ در جشنواره امسال از آن اوست ، بیشتر توضیح می دهد: «این ایده از کاکل دونالد ترامپ به ذهنم خطور کرد. این شکل عجیب و غریب که موج را به ذهن متبادر می کند، در واقع موج جدید سیاسی در آمریکاست. با این مقدمه وارد موضوعات مهم تر و جدی تر می شویم، با بکار بردن اسلحه.»

هر سال هنرمندان طرح خود را برای شرکت در دوره بعدی به مسئولان جشنواره ارائه می کنند و بدین ترتیب ترکیب شرکت کنندگان دوره بعدی مشخص می شود. وقتی پیش نویش طرح آنها پذیرفته شد کار آنها بصورت جدی تر آغاز می شود: ساخت تندیس های شناوری که ارتفاع آنها گاه تا ۳۰ متر هم می رسد و ۵ تا ۶ ماه زمان می برد. همه این چیزها اینجا در این کارگاه در حومه ویارتجو عملی مشود. دهها زن و مرد هنرمند نقاشی می کنند و تندیس های خود را به سرانجام می رسانند.

الساندرو آوانزینی، یکی از هنرمندان حاضر در جشنواره می گوید: «عنوان شناور این دوره را گذاشته ام: مرزها؛ که می تواند دستمایه موضوعات متنوعی باشد از مهاجرانی که از فقر می گریزند گرفته، تا آنهایی که بواسطه جنگ بی خانمان شده اند. باید عنوانی را انتخاب می کردم که بتوان آن را با بینندگان و بازدیدکنندگان در میان گذاشت و فکر می کنم خیلی ها با این عنوان احساس راحتی بکنند.»

مراسم رژه ماسک های جشنواره امسال طی روزهای ۱۲، ۲۶،۱۸ و ۲۸ فوریه برگزار می شود تا در نهایت در روز ۵ مارس و با برگزاری فینال، برندگان نهایی آن مشخص شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس